Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.04.2016, 13:53

ГЛАМУР

ПРОВОКАТИВНИ КРЕАЦИИ НА БРАЗИЛСКАТА ДИЗАЈНЕРКА ЛИЛИ САРТИ  

Голотијата е уметност

БРАЗИЛ (АП) - Модели носат креации од колекцијата на Лили Сарти, за време на Модната недела во Сао Пауло, Бразил.

За време на Модната недела во Сао Пауло, дизајнерката на висока мода Лили Сарти одлучи да организира рендген ревија - да ја претстави својата колекција преку топлес модели.
Облечен во комбинезон со најдлабокото деколте што сме го виделе досега, моделот гордо го покажа своето тело на модната писта и ризикуваше облеката да открие нешто повеќе.
Во секој случај, и да излезеше нешто, немаше да има голема разлика.
Креацијата беше проѕирна од половината нагоре, со што публиката можеше убаво да ги види брадавиците на прекрасната бринета истиот момент кога излезе на пистата.
Сепак, се чини дека голотијата е во функција на уметноста, а не за привлекување внимание.
Всушност, дури и на Инстаграм беа дозволени фотографиите од ревијата, кои се достапни за илјадниците следбеници.
Профилот на поп-иконата Ријана претходно беше исклучен откако таа објави топлес фотографија од провокативна фотосесија.
Кендал Џенер, исто така, доби предупредување кога беше отстранета фотографијата на која се гледа нејзината брадавица, поради прекршување на правилата на Инстаграм.


Текстот е прочитан 1019 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter