Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.04.2016, 13:44

Авиони

Патничка на своето бебе му даде име на авиокомпанија

Бебињата понекогаш одлучуваат да се родат во најнезгодно време, како она кога се наоѓате на десет илјади метри надморска височина.

Токму такво сценарио се случи минатиот петок на летот на австралиската компанија "Џетстар Азија".
Породувањето почна кусо по полетувањето на авионот од аеродромот во Сиднеј, кој се упатил кон Јангон во Мјанмар.
За среќа меѓу патниците се најдоа тројца лекари од едно семејство, кои на патничката и помогнаа на свет да донесе момче тешко 2,9 килограми.
Новопечената мајка толку многу била задоволна со професионалноста и љубезноста на персоналот и од пружената помош, поради што одлучила на момчето да му даде име Со Џетстар.
Авиокомпанијата на семејството за возврат му подари на ваучер од илјада долари за опрема на бебето, а на докторите им донираа ваучери за патување.


Текстот е прочитан 1472 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter