Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.02.2017, 23:52

ФОЛК-ПЕЈАЧКАТА СУЗАНА ГАВАЗОВА ПЕЕ И УЖИВА СО СОПРУГОТ ВО АВСТРАЛИЈА

Гавазова: Јасмин ме брани од ајкули

Фолк-пејачката Сузана Гавазова, по четири години пауза, повторно е на турнеја во Австралија. Ова е нејзино осмо патување во Австралија, но овој пат разликата е што со неа замина и нејзиниот сопруг Јасмин, кому ова му е прва посета на овој континент. Сузе досега одржа неколку успешни концерти, а меѓу нив, ужива со Јасмин на австралиското сонце...

За целиот текст и за најновите провокативни фотографии од гавазова кликнете тука.


Текстот е прочитан 3437 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter