Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.12.2016, 22:32

ХОРОСКОП 16.02.2017

ОВЕН
Вие секогаш се претставувате во позитивно светло и луѓето премногу очекуваат од вас. Денес обидете се да не давате преголеми ветувања. Ако сте невработени, денес може да добиете шанса за вработување. Ако сте во врска или брак, ситуацијата со партнерот почнува да се нормализира. Ќе сфатите дека повеќе нема потреба да се грижите и дека е време да се опуштите и да му верувате на партнерот.

БИК
Вложувате голем труд и веќе е време да се согледаат резултатите. Контактите и комуникацијата ви одат полесно и денес ќе почувствувате дека се приближувате кон целта. Денес е можен состанок со една моќна личност, на која ќе и се претставите како некој што точно знае што сака. Ако сте студент, бидете самоуверени и успехот нема да изостане. Доколку сте сами, денес ќе имате можност да запознаете личност која доаѓа од далеку. Ви претстои убаво дружење и можност за сериозна врска.

БЛИЗНАЦИ
Време е за нови почетоци и промени во врска со работата. Доколку сте вработени, денес очекувајте разговор во врска со некој нов проект. Можеби малку ќе ви биде напорно тоа што ви е предложено, но не се откажувајте. Работата што ви се нуди може да ви донесе успех. Партнерските односи ви се променливи и највеќе внимание обрнувате на финансискиот момент. Тоа е она што ве оптоварува и не ви дозволува да му верувате на партнерот.

РАК
Ако имате сопствен бизнис, денес ќе добиете многу добра понуда која ќе донесе поголем приход во наредниот период. За да ги договорите сите детали, веројатно ќе морате да отпатувате на пократок пат. Партнерот денес ќе ве остави на мир и нема да ве заморува со непотребни прашања. Тој знае дека се обидувате да најдете најдобро решение за излез од кризата и умее да го цени тоа. Внимавајте на здравјето. Психичката напнатост може да ви донесе пад на имунитетот и нарушување на здравјето.

ЛАВ
Ако работите со странство или со странци, може да добиете шанса да ја унапредите соработката или да бидете повикани на доедукација. Комуникацијата со соработниците ќе биде тешка, но тоа е само поради тоа што не сакате да завлегуваат подлабоко во вашите деловни тајни. Партнерските односи ви се стабилни, но имате обичај сите несогласувања со партнерот да ги преувеличувате. Ако сте сами, денес е можна комуникација со една личност која ќе ве врати во некои стари времиња.

ДЕВИЦА
Бидете мирни и трпеливи и не ги отфрлајте сугестиите кои ви се даваат. Она што ќе ви биде предложено е за ваше добро и затоа прифатете го и не го отфрлајте пред добро да размислите. Во партнерските односи се обидувате да решите некои ситуации, но свесни сте дека со сила не може ништо да се направи. На моменти ви се чини дека партнерот сака да соработува, а на моменти делува дека се повлекува.

ВАГА
Денес е можно да стапите во контакт со една личност чија поддршка многу ќе ви значи. Таа личност е подготвена и интелектуално, но и финансиски да застане зад вас. Искористете ја можноста и направете солиден деловен план. Доколку сте во брак, денес ќе дојде до кулминација на вашите недоразбирања. Добро е што ќе ставите точка на некои работи кои не ви се допаѓаат, но бидете внимателни да не дојде до несакани последици.

СКОРПИЈА
Денес ќе имате успешен ден. Ќе добиете можност да решите некои проблеми во врска со работата кои долго не сте можеле да ги решите. Доколку имате сопствен бизнис, денес ќе имате неколку разговори кои ќе бидат многу поволни за вас и за идните планови. Слободните скорпии се заинтересирани за една личност која не им обрнува внимание. Упорноста понекогаш се исплати, но не секогаш. Во овој случај подобро е да се откажете и да се насочите на друга страна.

СТРЕЛЕЦ
Бидете внимателни со колегите затоа што е можна нелојална конкуренција помеѓу вас. Можно е некој од нив да ја изигра вашата доверба. Најдобро е да се потпрете сами на себе и да направите план за работа без да мешате некого од страна. Денес ќе имате мала добивка, која не е доволна да ги покрие трошоците кои ги имате. Ако сте слободни, време е да почнете да размислувате во нов правец. Личноста која подолго ве интересира почнува да ја снемува од вашиот живот.

ЈАРЕЦ
Ако досега избегнувавте да правите радикални зафати, денес ќе морате да се соочите со натрупаните проблеми. Проблемите кои ве притискаат можат да предизвикаат конфликти со колегите. За вас е најдобро да се воздржите и да не реагирате затоа што реакцијата само ќе ви ја одземе енергијата, а резултатот ќе изостане. Се обидувате да го вратите мирот во семејството и да најдете заеднички јазик со партнерот. Меѓутоа, вашите напори не наидуваат на разбирање кај другата страна.

ВОДОЛИЈА
Периодот што следи ќе треба да го искористите на најдобар начин и да направите јак темел за некои идни проекти. Во текот на денот ве очекува финансиска добивка. Денес и во наредните неколку дена ве очекуваат повеќе исплати кои ќе ви овозможат да остварите некои планови. Ако сте во врска или брак, денес бидете внимателни. Можно е партнерот да се обиде да ве изманипулира, што ќе ви донесе големо разочарување.

РИБИ
Доколку сте вработени во некоја фирма, денес е можен разговор со претпоставениот. Бидете отворени за предлозите што ќе ги добиете и не бидете сомничави. Ако сте ученик или студент, ќе се уверите дека среќата е на ваша страна. Денес очекувајте голем успех. Ако сте во постојана врска или брак, не замижувајте пред фактот дека некој од страна се меша во вашиот однос. Бидете внимателни и не правете никакви компромиси.


Текстот е прочитан 52366 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter