Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

30.07.2016, 01:13

ФОТО

Жешка фото-галерија - Мис Бум Бум се соблече во чест на Олимпијадата: Јас сум вистински олимписки оган

Бразилската старлета Сузи Кортес, која во октомври ја освои титулата Мис газе, попознато како мис Бум Бум, ќе се соблече за новото августовско издание на "Плејбој" во чест на претстојната Олимпијада во Рио.

Изданието на "Плејбој" со сликите на мис Бум Бум ќе биде пуштено во продажба на 5 август, на денот кога се отвораат Олимписките игри. Но, сликите од оваа фотосесија веќе можат да се видат во Мексико, кадешто излезе специјалното олимписко издание.
- Горда сум што Олимпијада се одржува во мојата држава. Поради овој настан, јас на сите им ги подарив овие фотографии. Моето тело е вистински олимписки оган - напиша Кортес на својот Инстаграм-профил.
Инаку, мис Бум Бум е најпознатиот избор на најубаво газе во Бразил.
Што се однесува до С узи Кортес, претходно често се споменуваше дека е во врска со познати фудбалери, а како што сега изјавила, во моментов е сама.
Текстот е прочитан 8359 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter