Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.04.2016, 19:38

Шарлиз Терон ѕвезда на "Ем-ти-ви" Филмските награди во Калифорнија

САД (АП) - Оскаровката Шарлиз Терон завчера беше ѕвездата на доделувањето на "Ем-ти-ви" Филмските награди и како наградена и со стилот. За улогата во филмот "Лудиот Макс: Пат на бесот" ја доби наградата за најдобра главна женска улога, а сите го коментираа нејзиниот гламурозен изглед на црвениот килим и тоалета на "Александар Меквин".

Двејн Џонсон и Кевин Харт го отворија доделувањето на "Ем-ти-ви" Филмските награди во стилот на "Лудиот Макс", во Бурбанк, Калифорнија. Тие во студиото "Варнер брос" се појавија врзани на предниот дел од камион. Двајцата водители скокнаа од камионот на отворената сцена и го започнаа шоуто што се емитуваше завчера на каналите "Ем-ти-ви", "Комеди централ" и на "Виаком".
Терон на гала-настанот дојде во друштво на режисерот на филмот, нејзиниот син Џексон и нејзината ќерка Огаст.
"Приказната во 'Пат на бесот' е дел од приказната за моќта на жените и моќта да можеме да создадеме свои судбини", рече Терон во името на својата ќерка пред да ја прими наградата.
Меѓу останатите ѕвезди беа присутни и Вил Смит, Мелиса Мекарти, Крис Прат, Кендрик Ламар, Сет Роген и Ана Кендрик.


Текстот е прочитан 1223 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter