Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.02.2017, 15:52

ХРВАТСКО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА МАНЕКЕНКАТА И БИЗНИСМЕНКА

Дунавка Трифуновска: Ми го подарија Тони за роденден

Македонската манекенка и бизнисменка Дунавка Трифуновска неодамна го прослави својот 36. роденден на кој како изненадување и беше хрватската поп-ѕвезда Тони Цетински, кој одржа концерт во Скопје.

Дунавка, освен што се пофали на својот фејсбук-профил, за овој роденденски подарок, таа ни откри дека сето ова $ го подготвиле луѓето од менаџментот на хотелот "Парк" и на нејзина голема радост, за својот роденден го добила најубавиот подарок...

За целиот текст кликнете тука.


Текстот е прочитан 5416 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter