Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.02.2017, 13:06

ПО АМСТЕРДАМ И НА ЛОНДОН

Забава "Постапи правилно" во Скопје

На 14 февруари, во МКЦ, во 21 часот, ќе се одржи скопското издание на "Постапи правилно", забава што го носи името на легендарниот филм на Спајк Ли и се одржува во Амстердам и во Лондон, а од годинава и во Скопје.

Главна ѕвезда на вечерта ќе биде легендата на латино хип-хопот, суперпродуцентското дуо од Квинс, Њујорк, - "Битнатс". Специјален гостин ќе биде холандската диџеј-легенда Роб Манга од Амстердам.Македонските бои вечерта ќе ги бранат фанки фреш-резидентите Гоце и Чваре.
Влезниците се продаваат на билетарницата на МКЦ, по цена од 200 денари во претпродажба и 300 денари на денот на настанот. (В.М.)


Текстот е прочитан 687 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter