Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 13:57

ВО ЕМИСИЈАТА "СТИСНИ ПЛЕЈ" НА МТВ В ПЕТОК

Јана Бурчевска ќе ја промовира евровизиската песна

Евровизиската песна со која Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62. издание на Изборот на песна за Евровизија, во мај во Киев, ќе биде официјално промовирана со видеозапис во емисијата "Стисни плеј" на МТВ, в петок од 20 часот и 15 минути.

Во текот на емисијата ќе бидат откриени и сите позначајни детали околу авторскиот и креативниот тим на годинашниот евровизиски пакет (песна, спот, сценски настап, кореографија и изглед), а со публиката ќе бидат споделени и ексклузивни видеоматеријали од процесот на снимање на песната и на спотот, како и сите останати евровизиски активности на кои се работеше во изминатите два месеца.
Јана Бурческа настапува на 11 мај, во првата половина од второто евровизиско полуфинале, а дополнително се очекува од продуцентите на шоуто да биде одреден и конечниот редослед.


Текстот е прочитан 1345 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter