Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

18.07.2016, 13:47

Техно мода

„Асус Зенфон 3 Делукс“ - најмоќен смартфон на светот

Заборавете ги уредите на "Самсунг" и "Епл", бидејќи најмоќен смартфон на светот во моментов е "Асус Зенфон 3 Делукс".

Титулата за најмоќен смартфон на светот, "Асус Зенфон 3 Делукс" ја доби благодарејќи на неодамна претставениот Снапдрагон 821 процесор. Најмоќниот смартфон има и 6 гигабајти РАМ кои со леснотија ќе ги исполнат барањата на сите корисници.
Смартфонот поседува 5,7 инчен Фул ХД екран, резолуција од 1.080 пиксели и задна камера од 23 мегапиксели. Неговото метално куќиште изгледа елегантно и привлечно.
Моделот е со 256 гигабајти внатрешна меморија, а употребата на процесорот Снапдрагон 821 го надмина и "Самсунг Галакси Ноут 7".
Цената на "Асус Зенфон 3 Делукс" се уште не е позната.


Текстот е прочитан 1140 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter