Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2017, 11:46

НОВАТА ЉУБОВ НА БРАЗИЛЕЦОТ ЗРАЧИ ОД СЕКСАПИЛ

Кака е заљубен во манекенката Каролина Дијаз

Бразилскиот фудбалски репрезентативец Кака има нова девојка.

Со љубовта од школските денови, Карол Селико, тој одлучи да стави крај и ја заврши бракоразводната процедура, и овие денови шета со својата нова љубов - бразилската манекенка Каролина Дијаз.
Крајот на долгогодишниот брак со Карол, со која има две деца - синот Лука и ќерката Изабела, предизвика шок во јавноста зашто тие важеа за една од најпривлечните двојки во светот на фудбалот.
А уште поголем шок следуваше откако тој ја откри својата нова девојка.
Каролина е многу позната во Бразил, работи како модел и често може да се види во рекламните кампањи за промоција на долна облека.


Текстот е прочитан 2068 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несе...
ИЗЛОГ
Оскар
Пишува Лејла САБИТ - Сон на секоја жена....

"Митцубиши" во Женева ќе го претстави кросоверот "еклипс"
По подолго време, "Митцубиши" на Саемот во Женева што ќе се одржи во март,...
"Опел" во офанзива со "кросленд икс"
"Опел" ги објави фотографиите и техничките детали од новиот компактен крос...
"Форд" ги откри адутите на новото "ГТ"
Иако првите примероци на "форд ГТ" од фабричката лента се симнаа кон крајо...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Печени компири со сланина
Приготвување: компирите и кромидот излупете ги, исечете ги на тркалца, пос...
Site Meter