Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

08.03.2017, 23:10

ИЗЛОГ

Убавина

Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка...

Вистинска.
Лажна.
Природна.
Вештачка.
Украдена.
Подарена.
Генетска.
Доживеана, замислена, видена, почувствувана, вкусена, намирисана или допрена.
Опеана, насликана, нацртана, напишана, зготвена, изградена, компонирана или фотографирана.
Во нас, до нас, околу нас, материјално или езотерично.
Во животот или во природата.
За некого е сe, а за некого ништо.
За некого е нешто мало, а за некого големо.
За некого е нешто трајно, а за некого времено.
За некого реалност, а за некого фантазија.
За некого предмет, а за некого идеја.
Некому му помага во животот, а некому му одмага.
Некому му носи пари, а некому задоволство.
За некого е професија, а за некого хоби.
За некого потценета, а за некого преценета.
Убавината е релативна работа.
Колку очи, толку убавина.
Некој е убав однадвор, а некој однатре.
Некој зрачи со убавина, а некој ја поседува.
Некој може да биде најубав на свет, ама поради лошотилакот, најгрд.
Некој може да биде најгрд на свет, ама поради добрината, најубав.
Вие избирате како ќе ве види светот!

l.sabit@vest.com.mkТекстот е прочитан 1838 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter