Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

20.07.2016, 13:02

Авиони

АПСЕЊЕ НА АЕРОДРОМОТ ВО ГЛАЗГОВ, ШКОТСКА

Пилоти сакале да летаат пијани

ШКОТСКА - Двајца пилоти се уапсени на аеродромот во Глазгов, под сомнеж дека биле под дејство на алкохол, додека се подготвувале да полетаат со патнички авион на релација од Шкотска до Канада.

Пилотите се уапсени откако членови на екипажот на авионот изразиле загриженост поради однесувањето на пилотот на авионот Ербас А310 на канадската авиокомпанија Ер Трансат, кој со 250 патници требало да полета од Глазгов за Торонто.
Пилотите на возраст од 37 и 39 години се уапсени заради сомнеж дека биле под дејство на алкохол пред да полета авионот.
Канадската авиокомпанија потврди дека нејзините врабоени се уапсени, додавајќи дека летот бил времено одложен.


Текстот е прочитан 1608 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter