Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

10.01.2017, 13:32

АМЕРИКАНКАТА ЌЕ УЧЕСТВУВА НА ТРКИТЕ ВО АЛТЕНМАРКТ

Линдзи Вон викендов се враќа на патеките

Линдзи Вон може да се врати на патеките престојниов викенд, само два месеци откако беше подложена на операција поради скршеница на раката - информира спортскиот директор на скијачкиот тим на САД, Патрик Римл.

Тој додаде дека Вон се вратила на тренинзите во Колорадо и планира да отпатува за Австрија во текот на викендов, каде ќе може да учествува на спустот и трката во комбинацијата во Алтенмаркт.
Оваа информација ја потврди и Линдзи Вон.
- Напредувам. Тренингот во супер велеслалом помина добро, така што одам во Европа - напиша на својот Твитер профил поранешната светска шампионка.
Линдзи Вон големиот Кристален глобус во Светскиот куп го освојуваше четири пати - 2008, 2009, 2010 и 2012 година. Последен пат таа се натпреваруваше во февруари, ланската година.


Текстот е прочитан 382 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter