Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.10.2016, 13:20

Време е за готвење

Сендвич со печурки

Потребно:

300 г шампињони
150 г пармезан
2 главици кромид
1 кисела краставичка
60 г путер
20 г сенф
леб или земичка

Приготвување: шампињоните се сечат на подебели ливчиња и се динстаат. Откако ќе се изладат, се пасираат во пире, па во нив се додаваат ренданиот пармезан, ситно сечканиот кромид, ситно сечканата кисела краставичка и сето тоа добро се меша со путерот и со сенфот. Со вака подготвената каша се мачка тенко сечениот леб или земичките.


Текстот е прочитан 1768 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter