Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.12.2016, 13:14

ПРОСЛАВА НА ГОДИНАТА ВО МЕКСИКО СО 1,5 МИЛИОНИ ПОКАНИ

10.000 гости на роденден на 15-годишна Мексиканка

МЕКСИКО - Повеќе од милион луѓе го потврдиле преку интернет доаѓањето на 15-годишниот роденден на една Мексиканка, откако поканата која нејзините родители ја објавиле преку социјалните мрежи почнала на широко да циркулира.

"Добар ден, како сте? Ве покануваме на 26 декември на 15-тиот роденден на нашата ќерка Руби Ибара Гарсија, во местото Ла Хоја", објавил пред неколку недели преку видео на Фејсбук таткото на славеничката Кресценсио Ибара, кој се појавил со каубојски шешир покрај сопругата и сега веќе познатата Руби.
Поканата за прославата во селото од 200 жители во близина на северниот град Сан Луис Потоси, ја прифатиле 1,3 милиони корисници на Фејсбук, но сепак на роденденот дошле "само" 10.000 гости.- Не дека не сакаме да ги поканиме сите, но тука прославите се повеќе од локален тип и тоа не го очекувавме - рекол таткото на славеничката.
Руби, тинејџерка со долга црна коса и протеза, гостува од телевизија до телевизија, а една авиокомпанија нуди промотивни цени за оние кои сакале да дојдат на нејзиниот 15-годишен роденден, што е важен датум којшто се слави во Латинска Америка. Иако прославата првобитно била планирана за 800 гости, локалните власти го поместиле местото на настанот на земјиште од повеќе хектари и вовеле мерки на безбедност.

 


Текстот е прочитан 1118 пати.
#
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
Конфучие во комунистички целофан
Капсула со една соба е иднината на хотелите?

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter