Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.01.2017, 19:56

ИНТЕРВЈУ СО ПРОФ. Д-Р ВЛАДИМИР КАКУРИНОВ, ОСНОВАЧ И ИЗВРШЕН ДИРЕКТОР НА КОНСАЛТИНГ И ТРЕНИНГ ЦЕНТАРОТ "КЛУЧ"

Ако не се жените, децата ќе растат со хамбургери

Поводот за разговорот со проф. д-р Владимир Какуринов, основач и извршен директор на Консалтинг и тренинг центарот "Клуч" беше наградата за заслуги, која неодамна ја доби од Европската групација за хигиенско инженерство и дизајн за особен придонес во светската наука во областите на квалитет и безбедност на храна и хигиенско инженерство и дизајн...

За целото интервју кликнете тука.

Ирена Смиљанска
Фото: Вангел Тануровски
 


Текстот е прочитан 1560 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter