Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

12.01.2017, 13:35

Празнична акција на фестивалот "Егзит" за "Лето на љубовта 2017"

Празничната акција за најголемиот фестивал во Југоисточна Европа, "Егзит", ќе трае до 15 јануари, и ова е најголемата празнична акција откако постои тој.

До недела, сите купувачи на влезница за "Егзит" добиваат подарок влезници за преостанатите три регионални фестивали, кои се во рамките на годинашниот фестивал "Егзит", кој го носи името "Лето на љубовта 2017". Влезниците се по цена од 3.580 денари и може да се купат во Македонија, преку продажната мрежа на "МК тикетс", односно во "Југотон".Оваа година, фестивалот " Егзит" го сочинуваат четири регионални фестивали под името "Лето на љубовта". Прв во низата фестивали е "Си стар", новиот фестивал во Истра, Хрватска, кој ќе се одржи на 26 и на 27 мај, во туристичкиот комплекс на Умаг. Следниот фестивал на "Лето на љубовта 2017" е романскиот "Револушн фестивал" во Темишвар, кој ќе се одржи на 2 и на 3 јуни. Веднаш потоа е фестивалот "Егзит", кој ќе се одржува од 6 до 9 јули, на Петроварадинската тврдина во Нови Сад, и четврто издание е фестивалот "Си денс", од 13-ти до 15-ти. (А.Г.)


Текстот е прочитан 1037 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter