Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.12.2016, 13:14

Техно мода

Ловот заврши: Покемоните умираат

САД - Видео играта Покемон Гоу која за кусо време ја стана хит на целата планета, ќе добие и своја голема надградна, но сепак ризикува да го загуби тронот.

Популарниот лов на Покемони почна да опаѓа од јули годинава, па креаторите на играта најавуваат мерки за заживување на глобалниот феномен.
Популарноста на Покемон Гоу драстично опада и од врвот на листата на најпопуларни игра е симната од други апликации, а во исто време многу играчи прекинаа да трошат пари за оваа игра.
Сепак, некои аналитичари велат дека Покемон и натаму има голема база на играчи и дека станува збор за мобилната игра со најбрз раст.Надградбата, кој ја изработи американската фирма "Ниантик" опфаќа нови Покемони, меѓу кои се Тоџеп и Пику, а новина е и божиќната шапка на Пикаку.
Шапката е ограничена и ќе може да се лови само до 29 декември. Од компанијата нема детали дали ќе биде можна "размена" на ликовите.
Покемоните донесоа милиони, но добија и конкуренција во играта "Супер Марио" на "Нинтендо", која, според официјалните најави, е достапна на "ајфоните" од вчера.


Текстот е прочитан 1326 пати.
#
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ДЕТАЛЕН ИЗВЕШТАЈ ОД СОБРАНИЕТО: НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ, ОБВИНУВАЊА ЗА ПУЧ, УПАД, МАСОВНА ТЕПАЧКА, РАСКРВАВЕНИ ГЛАВИ, ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА, ОСУДИ И ОБВИНУВАЊА (ФОТО)
СДСМ и ДУИ вчера прескокнаа две точки од дневниот ред на конститутивната с...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter