Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

21.02.2017, 09:51

Забавата "Најголемите хитови" на 11 март во Скопје

Традиционалната забава "Најголемите хитови" ќе се одржи на 11 март, во Скопје, во арената "Борис Трајковски".

Ќе настапат 18-мина домашни диџеи и ќе ги пуштаат најголемите светски хитови од изминативе 25 години.
"Секој од диџеите ќе сврти барем по една песна што, според него, е најголем хит на сите времиња", велат од "Урбан денс", организатор на настанот.
Првиот диџеј не е објавен на листата, а ќе биде дополнително одбран. Него ќе до одбере публиката преку гласање. Сите млади диџеи треба да пратат линк од својот микс во инбокс на профилот "Урбан денс" на Фејсбук или на фан-страницата. Потоа организаторите ќе направат селекција на 3 микса и ќе ги објават, а ќе победи оној што ќе собере најмногу лајкови од посетителите на страницата.
Останатите седумнаесетмина диџеи се: диџеј Мац, Марга Сол, Бабаура Јуниор, Дела, Боби, Бранчез, Даци, Александар Галоски, Навигатор, Сателајт, Сирилик, Мето С., Дисконектед, Тодороф, Дуоз, Мики Ла Фрик и Скајвокер.
Билетите во претпродажба се по цена од 200 денари во "Југотон" и на мрежата на "Купи карти за сè" низ сите градови во Македонија.


Текстот е прочитан 494 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter