Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.02.2017, 10:06

МАНЕКЕНКАТА ЕЛЕНА АНГЕЛОВСКА ВО СНЕЖНА МОДНА БАЈКА НА ПЕЛИСТЕР

Во венчаница на студ како во бунда во лето

Манекенката Елена Ангеловска од модното студио "Црнокрак" стана невеста за фотосесијата за претколекцијата на венчаници на брендот "Кларис". Преубавата Елена позираше на падините на планината Пелистер, во снежен амбиент.

" Сакавме да доловиме една снежна, романтична бајка", ни изјави Тања Кокев.
За Ангеловска, со завидно манекенско портфолио, ова беше многу поразлична фотосесија од сите претходни, една вистинска модна бајка.
"Голем предизвик за мене, кој го одработив со задоволство, бидејќи беше еднаков предизвик како сликањето бунди во лето. Но ако сте професионалец, со позитивна енергија, може да постигнете сe, и тоа ме водеше да можам да му се спротивставам на студеното време. Можам да признаам дека уживав позирајќи во прекрасните раскошни креации. Ми беше задоволство да соработувам со Тања Кларис и да бидам дел од нејзината модна зимска бајка за 'Кларис'", ни изјави Елена.

(Л.С.)
Фото: "Зага продукција"


Текстот е прочитан 1674 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter