Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.01.2017, 13:18

Кражба во ОУ „Прпарими“ во Голема Речица

Кражба во основното училиште „Прпарими“ во Голема Речица извршиле непознати сторители ноќта меѓу вторникот и средата. Се проценува дека е причинета штета од 44.000 денари.

Како што информира портпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски, разбојниците влегле во училиштето откако насилно го отвориле прозорецот во приземјето.

- Потоа влегле во директорската канцеларија и одзеле компјутерско куќиште, два принтера и три тонери, а го активирале и противпожарниот апарат со кој ја испрскале целата просторија. Од наставничка просторија одзеле компјутерско куќиште и неколку други предмети со што, според директотот на училиштето Х.А. (50) од Тетово, стекнале вкупна имотна корист од 44.000 денари, изјави Јосифовски.

Полицијата извршила увид и работи на откривање на сторителите.


Текстот е прочитан 413 пати.
#
Татко ја силувал 24-годишната ќерка
Со боксирач претепал Црногорец поради девојка
За 19 дена во Гевгелија опожарени 18 оџаци
Пронајден починат маж во Скопје
Изгоре автомобил во скопската населба „11 Октомври“
Подготвително рочиште за „Тврдина 2“
Опожарена куќа во Битола од плинска боца
Пожар во село Бачишта, цело семејство остана на улица
Жена се задушила од јаглен моноксид во Прибилци
Во пожар изгоре семејна куќа во Штип

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Фотографиите од сексапилната албанска поп пејачка Ени Кочи уриваат рекорди на Интернет
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Варени јаболка со пудинг
Приготвување: јаболката измијте ги, излупете ги и ставете ги во половина л...
Site Meter