Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Спорт
Дестини Хукер е најсекси одбојкарка во светот
Американската одбојкарка Дестини Хукер во моментов игра за бразилскиот клуб Кампонеса Минас каде шт...
Кливленд ги загуби Леброн и првото место на Истокот
Сан Антонио спарс оствари убедлива победа во дуелот со шампионот Кливленд кавалирс, на домашен тере...
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Девет месеци по сензационалниот настап на Европското првенство во Франција, исландската нација ги п...
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
Турците се толку воодушевени од српската поп-фолк ѕвезда Јелена Карлеуша, што сакаат да снимат реал...
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Маверик Вињалес ја оправда доминацијата во зимската претсезона со победа на првата трка од новиот М...
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Дуелот меѓу најсериозните МВП-кандидати сезонава, Џејмс Харден и Расел Вестбрук, му припадна на ол-...
Фетел го надмудри Хамилтон и го прекина постот на Ферари
Една погрешна тактичка одлука на тимот го чинеше Мерцедес победа на трката за Големата награда на А...
Чудесниот Буфон и уште почудесната Италија
Репрезентацијата на Италија го продолжи својот чудесен уникатен рекорд, откако ја совлада Албанија ...
На Кливленд му виси првото место на Истокот
Се разгоре борбата за првото место во Источната конференција, откако Вашингтон го порази Кливленд с...
Игуана прекина меч, па направи селфи со Хас
Мечот помеѓу Томи Хас и Јиржи Весели, кој се играше во рамките на првото коло на Мастерс турнирот в...
Вестбрук оствари трипл-дабл без промашување
Плејмејкерот на Оклахома сити тандер, Расел Вестбрук, го забележа 35. трипл-дабл оваа сезона и прит...
Ова е најубавиот начин да се каже "збогум"
Лукас Подолски постигна спектакуларен гол на своето простување од германската репрезентација, што, ...
Постерот од Памела Андерсон во детската ми беше омилен
Еден од најдобрите тенисери во историјата, Роже Федерер е прогласен за маж со најдобар стил во свет...
Руни сака само во Евертон, дури и за помала плата
Вејн Руни е подготвен да се врати во својот матичен клуб Евертон налето, иако тоа би значело играње...
Почнав да пијам по смртта на сопругата
Поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, во документарец за "Би-би-си" открива де...
Шакира и Пике нема да дојдат на свадбата на Меси
На 24 јуни Лео Меси и неговата долгодишна девојка Антонела Рокуцо ќе стапат официјално во брак....
Спарс повторно победува, триото на Кливленд даде 101 поен
Сан Антонио спарс се врати на победнички патеки, и тоа со победа против Сакраменто кингс на домашен...
Федерер стана најстар освојувач на Мастерс титула
Откако триумфираше на Отвореното првенство на Австралија, Роже Федерер надмина уште еден рекорд во ...
Шарапова се "убивала" од пиење
Руската тенисерка Марија Шарапова во интервју за магазинот "Вог" открива дека за време на суспензиј...
Во еден ден два пати срушен светскиот рекорд
Австрискиот натпреварувач Штефан Крафт постави нов светски рекорд во скијачки скокови откако во Вик...
Мика Хакинен се врати во формула 1
Двократниот светски шампион Мика Хакинен се враќа во тимот на Мекларен, со кој во 1998 и 1999 ги ос...
Стриптизета е газдарица на Несторовски и на Трајковски
"Еден лудак замина, друг лудак стигна во Палермо!" Ова е најчестиот наслов во италијанските весници...
Ние сме најнапаѓачката екипа на светот
Пеп Гвардиола за првпат во својата кариера не успеа да се пласира во четврт-финалето на Лигата на ш...
Јусеин Болт лудуваше на карневал на Карибите
Јусеин Болт е, можеби, единствениот атлетичар кој може да докаже дека спортот не трпи последици од ...
Мејведер и Мекгрегор ќе инкасираат по 100 милиони долари
Поранешниот боксерски првак, Флојд Мејведер, и официјално ќе излезе од пензија со цел да се пресмет...
Пренос во живо на Отворена Ждребка - Фудбал за Пријателство 2017
Еден од најголемите глобални општествено - одговорни проекти во светот наменети за деца – “Фудбал з...
И Јувентус почнува да се плаши од Лестер
Лестер ја пренесе својата бајка од Премиер лигата во Лигата на шампионите откако се пласираше во че...
Вестбрук со нов трипл-дабл, уште осум до рекордот на Робертсон
Бекот на Оклахома сити тандер, Расел Вестбрук, го оствари 33. трипл-дабл оваа сезона и се доближи н...
Лукаку си заминува од Евертон
Најдобриот стрелец на Евертон, Ромелу Лукаку, најавил дека ќе си замине од "Гудисон парк" по завршу...
Редовно ја гледам Победа преку "стрим"
Кога сум слободен или во карантин редовно си ја гледам нашата домашна лига а посебно мојот матичен ...
Монако посакува чудо против Манчестер сити
Натпреварот меѓу Монако и Манчестер сити (20:45 ч.) ќе биде во фокусот од двата вечерашни осминафин...
Конте и Мурињо од играчка направија плачка
Тренерите на Челзи и на Манчестер јунајтед, Антонио Конте и Жозе Мурињо, се најдоа во центарот на в...
Лазаров во конкуренција за „Златната топка“
Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на Барселона, Кире Лазаров е меѓу најдобр...
Биди и ти дел од „црвено-црното“ семејство
Фудбалската Академија на Вардар со нова локација во населбата Аеродром, на теренот на АМС покрај СЦ...
Чао Македонија за Липа моја
Трофејниот стратег ја откачи Македонија со зборовите Хрватска е мојот роден крај, мојата земја.......
Децата од Кавадарци, Росоман и Градско тренираат и растат како вардарово семејство
Во Вардар Јуниор лигата ќе сретнете многу вешти, амбициозни, талентирани и одлучни деца кои работат...
Давитков нов селектор на македонската кошаркарска репрезентација
Јорданчо Давитков е новиот селектор на македонската машка сениорска репрезентација, објави денеска ...
Чаби Алонсо се пензионира
Прославениот шпански репрезентативец Чаби Алонсо објави дека ќе се пензионира по завршувањето на се...
Вечерва ќе се зачнат многу деца во Барселона
Барселона го направи најчудесниот пресврт во историјата на Лигата на шампионите постигнувајќи три г...
Голден стејт на прагот да го загуби првото место
Бостон селтикс успеа да го победи Голден стејт вориорс со 99:86, со што уште повеќе ја стави под пр...
Серена го губи првото место поради повреда
Серена Вилијамс ќе го загуби првото место на ВТА-листата, откако се повлече од Мастерс турнирите во...
Лино го најави проектот "Токио 2020" , па го извиси
Лино Червар се враќа дома, на кормилото на Хрватска, оставајќи ја македонската ракометна репрезента...
Венгер бесен на судиите по елиминацијата со 2:10
Баерн и Реал Мадрид уште еднаш ги декласираа Арсенал и Наполи за да станат првите четвртфиналисти н...
Драма на „Камп Ноу“ - Барселона со 6:1 го прегази ПСЖ за четврт-финале во ЛШ
Екипата на Барселона со 6:1 го совлада ПСЖ, со што направи до сега невиден пресврт на предноста од ...
Барселона верува во чудо
Фудбалерите на Барселона се осмелуваат да веруваат во чудо на вечерашниот реванш од осминафиналето ...
Баерн ве кани на кошарка со испакнати брадавици и голо стомаче
Кошаркарскиот клуб Баерн Минхен предизвика контроверзи и дебата на социјалните мрежи поради маркети...
Аргентинска актерка ќе ги открие сите тајни на фудбалските ѕвезди
Фудбалскиот свет со страв ја дочека веста дека една од најпознатите кршачки на машки срца во спорто...
Вардар одржа состанок со регионалните единици
Денеска претставници на фудбалската академија на ФК Вардар и членови на регионалните единици на наш...
Шпановиќ мами воздишки и со изгледот и со резултати
Актуелната европска првенка во скок во далечина и бронзена од Олимписките игри во Рио, Ивана Шпанов...
Ролан Гарос не и даде вајлд-карта на Марија Шарапова
Организаторот на вториот гренд слем турнир оваа година, Ролан Гарос, одлучи да не ги прекрши правил...
Ги копираат финтите на Вардаци за да ги применат во Јуниор лигата
Над 650 момчиња и девојки во Вардар Јуниор лигата ги привлече страста за ракометот и желбата за нат...
Ограбен дворецот на Џон Тери додека тој се скијал на Алпите
Капитенот на Челзи, Џон Тери е еден од оние спортисти кои сакаат со своите следбеници на социјалнит...
Рекорден шести голем кристален глобус за Хиршер
Само два дена откако наполни 28 години, Марцел Хиршер се запиша во историјата на скијањето, откако ...
Луис Енрике си заминува од Барселона
Луис Енрике ќе замине од Барселона на крајот од сезоната....
Орален секс за целиот тим на Наполи ако ја освои Лигата на шампионите
Кралицата на оралниот секс повторно ја изненади спортската јавност. Паола Саулино, италијанска порн...
Бостон го изненади првакот Кливленд
Бостон селтикс го изненади првакот Кливленд кавалирс совладувајќи го на домашен терен со 103:99....
Џенова ќе го казни Пандев
Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев сепак нема да мине без казна за не...
Девојките од Кузман Вардар во Јуниор лигата гледаат можност за напредок
Вардар секогаш се стреми во своите редови да ги има најдобрите, најталентираните и најперспективни ...
Шарапова без градник на доделувањето на оскарите
Руската тенисерка Марија Шарапова ја искористи паузата во тенисот по суспензијата поради допинг за ...
Фановите на Кристал палас по грешка го демолираа својот автобус
Навивачите на Кристал палас се обидоа да го уништат автобусот на Мидлзброу пред натпреварот во Прем...
Марио Геце ја прекинува кариерата
Човекот кој $ ја донесе светската титула на Германија на првенството во 2014 година, Марио Геце, ќе...
Кучиња ќе собираат тениски топчиња
Кучиња ќе собираат топчиња на тенискиот турнир во Сао Пауло, Бразил, кој започна вчера, заменувајќи...
Вестбрук ги надигра Казинс и Дејвис
Оклахома сити тандер, предводена од Расел Вестбрук, го надигра Њу Орлеанс победувајќи на домашен те...
Пионерите подготвени за одбрана на двојната круна
Пионерската екипа на Вардар е во тренажен процес, низ кој се подготвува за стартот на пролетниот де...
Родриго стана Тифани и заигра за женски клуб
Бразилецот Родриго своевремено доминираше во машката одбојка, а сега како Тифани е еден од омиленит...
Кристијано Роналдо стана рекламно лице на "широн"
Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, веќе има суперлуксузно "бугати" во својот богат возен ...
Сите едвај го чекаат реваншот во Монако
На Манчестер сити му требаа дури пет гола за да обезбеди опиплива предност за реваншот од осминафин...
Адријана Лима му се врати на кошаркарот Марко Јариќ
Бившиот кошаркар Марко Јариќ и најпознатиот супермодел во светот, Адријана Лима, се повторно заедно...
Дебелиот голман на Сатон поднесе оставка
Голманот на англискиот петтолигаш Сатон јунајтед кој во понеделникот за време на натпреварот со Арс...
Буфон против Касилјас по 17. пат
Порто вечерва го пречекува Јувентус на првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, ...
Роналдо ќе глуми заедно со Анџелина Џоли
Најголемата фудбалска ѕвезда во светот, Кристијано Роналдо ќе ги покаже своите умешности како актер...
Резервниот голман на Сатон јадеше сендвич за време на мечот со Арсенал
Голманот на англискиот петолигаш Сатон, Вејн Шоу кој има 140 килограми беше во центарот на внимание...
Најдобрата српска кошаркарка претепана поради Сораја
Најдобрата српска кошаркарка Милица Дабовиќ била физички нападната од нејзиниот дечко Шиме Шиклиќ С...
Сити стравува од суперефикасноста на Монако
Да не се прими погодок на денешниот прв натпревар на "Етихад", треба да биде клучот на успехот на о...
Ѕвездите на шега постигнаа вкупно 374 поени
Трета последователна победа на Западот во Ол-стар мечот, овојпат на домашен паркет. После Њујорк во...
Дама во потпетици, воинка во копачки
Женскиот фудбал во светот буди ист жар кај љубителите на најважната споредна работа како и машкиот....
Синот на Глен Робинсон најдобар меѓу очајните забивачи
Синот на славниот НБА-кошаркар Глен Робинсон, Глен Робинсон Трети, победи на натпреварот во забивањ...
Гранада играше со 11-мина играчи од 11 различни држави
Мечот од 23. коло на Примера на кој Гранада го совлада Бетис со 4:1, ќе влезе во аналите на шпански...
Вардар Јуниор лигата се враќа на сцената, а девојките од Будимир Вардар спремни за новиот предизвик
По речиси двомесечна пауза викендов повторно продолжуваат возбудувањата од Вардар Јуниор лигата....
Почеток на крајот на ерата на Венгер во Арсенал
На Арсенал му се заканува седмата едноподруго елиминација во осминафиналето на Лигата на шампионите...
Манчестер сити ја ангажираше најдобрата светска фудбалерка
Со ангажирање на најдобрата светска фудбалерка, Американката Карли Лојд, англискиот премиерлигаш Ма...
Вестбрук со нов трипл-дабл му донесе триумф на Тандер
Расел Вестбрук го постигна 27. трипл-дабл сезонава и притоа и донесе победа на Оклахома сити тандер...
Тениски божици во бикини
Женствена, убава и секси, таква е светската тенисерка број еден, Серена Вилијамс, во специјалното и...
Кадетите заминуваат во Дојран на подготовки
Кадетската екипа на Вардар утре (16-ти февруари) заминува во Дојран каде што ќе одработи дел од под...
И да стоевме на главите, ништо немаше да се промени
Традицијата кажува дека Барселона се наоѓа пред елиминација од Лигата на шампионите откако на првио...
Успешна ракометна приказна на Вардар и Општина Кисела Вода
„Спорт за секое дете" е приказна за успешна соработка меѓу Ракометната академија Вардар и Општината...
Кралевски: Големо искуство за овие млади фудбалери
Генерацијата 2005 година со освоено петто место се врати од Сандански, Бугарија каде што учевствува...
Обложувалниците го погодуваат името на второто дете на Ѓоковиќ
Новак Ѓоковиќ размислува да го пропушти годинашното Отворено првенство на САД, бидејќи неговата соп...
Ливерпул е најуспешниот тим во историјата на англискиот фудбал
Иако нема освоено титула цели 27 години, Ливерпул се уште е најуспешниот клуб во Англија според бро...
Ќе ги победам и Мекгрегор и Мејведер
Фудбалската ѕвезда на Манчестер Јунајтед, Златан Ибрахимовиќ има интересно гледиште на евентуалниот...
Лариса Рикелме ќе се соблече гола ако мажот и освои титула
Лариса Рикелме, ѕвездата на Светското првенство во 2010 година и една од најпознатите навивачки, ве...
Никс конечно ги израдува фановите
Навивачите на Њујорк никс конечно имаа причина да се израдуваат, откако нивниот тим славеше против ...
Кралицата на фитнесот е виновна за лошата форма на Лорис Кариус
Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп не премногу среќен што неговиот прв голмански избор Лорис Кариус ...
Ѓоковиќ го чека второто дете
Поранешниот најдобар светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, и неговата сопруга Јелена чекаат второт дете, ...
Гости на меч од ЛШ: Најмладите вардарци како страсни, а срамежливи фанови
Играат во Вардар јуниор лигата и се надеваат дека еден ден локалните спортски сали ќе ги заменат со...
Шапка рај за екстремни спортови
Во скијачкиот центар Попова Шапка, над Тетово, има повеќе гости отколку снег. Планината е шарена, о...
Тремата се смирува со „десна нога“, а за среќа се носат и различни чорапи
Можностите за играње натпревари и напредок се големи кога школата е дел од Ракометната академија Ва...
Стоилковски и Стојанова победници на Зимското Отворено првенство на Македонија до 12 години
ТК ТеннисПарк е особено горд на своите Јуниори и Јуниорки до 12 години, откако изминатиот викенд на...
Без руски атлетичари на Светското првенство во Лондон
Русија ќе го пропушти Светското првенство во атлетика кое летоска ќе се одржи во Лондон бидејќи Меѓ...
Џејмс со тројка на 0,3 секунди до крајот го спаси Кливленд
Вашингтон визардс и Кливленд кавалирс го одиграа можеби највозбудливиот меч сезонава со вкупно 275 ...
Карлеуша го опцу Ван Перси и го проколна да си ја скрши ногата
За време на осминафиналниот меч од Купот на Турција помеѓу Фенербахче и Бешикташ, холандскиот фудба...
Том Брејди ги однесе Петриотс до петтиот Супербоул
Њу Ингланд Петриотс се шампиони во американски фудбал по петти пат откако триумфираа на 51. Супербо...
Личина: Посакувам еден ден да бидам капитен на Вардар
Минувајќи низ сите младински школи на Вардар во кои што ја носеше и капитенската лента, моментално ...
Децата од Вардар ДБ ги запознаа своите идоли
Додека школите кои се дел од Ракометната академија Вардар се подготвуваат за почеток на вториот дел...
Червар: Не сакам да разговарам за Хрватска, ако не сум разговарал со мојот клуб и РФМ
На прес-конференцијата на РК Металург во пресрет на дуелот од СЕХА лигата со Загреб, тренерот Лино ...
Симоне Заза: Девојка ми удираше шлаканици за да дојдам при себе
Фудбалерот на Валенсија и италијански репрезентативец Симоне Заза беше трагичар на минатогодишното ...
Касано најави завршување на кариерата
Поранешниот италијански репрезентативец Антонио Касано најави завршување на фудбалската кариера. 34...
Пораз на Ливерпул, четири гола на Лукаку
Екипата на Ливерпул веројатно ги загуби сите шанси да се вмеша во борбата за шампионската титула от...
Луис Хамилтон во врска со ќерката на Лајонел Ричи
Не е тајна дека пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон ги менува жените како чорапите....
За младите вардарови ракометари публиката е најсилна мотивација
Зимскиот турнир е можност за дружба, и пред сс натпревар и со тимови кои не учествуваат во Вардар Ј...
Проститутката која за малку ќе го разведеше Руни, се соблече гола
Бившата проститутка Џени Томпсон која за малку ќе го разведеше фудбалерот на Манчестер јунајтед Веј...
Што ќе гледаме оваа недела во големата сала на СЦ Јане Сандански
Оваа недела женскиот и машкиот ракометен тим на Вардар се враќаат на натпреварите во големата сала ...
Први подготовки за тројца играчи: Имаме што и од кого да научиме
Вардар покрај на искуство, од секогаш се потпирал и на младост, на фудбалери кои што треба да бидат...
Јуниор лигата носи и награди по победа следи и шопинг
Ракометната академија Вардар овозможува многу натпревари во текот на годината за младите ракометари...
Во Мелбурн се испиле 150.000 кафиња и изеле 120.000 сладоледи
Додека светот ги слави рекордните 18 грендслем титули на Роже Федерер и уште поимпресивните 23 на С...
Јанкуловски и Огњановска победници на Зимското Отворено Првенство до 16 години
Вчера на терените на ТеннисПарк при СЦ "Јане Сандански" се одиграа финалните мечеви од Зимското Отв...
Гвардиола со секси моделот Викторија Лопирева го шпионираше Монако
Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола во неделата во живи го следеше натпреварот помеѓу ПСЖ и ...
Дебитантите Ангели Вардар пресреќни од првото учество на зимскиот турнир
Ангели Вардар, најновата школа во Ракометната академија Вардар, месецов, на зимскиот турнир „Еден ж...
Рио Фердинанд во страсна врска со ѕвездата од реалните шоуа Кејт Рајт
Легендарниот фудбалер на Манчестер јунајтед, Рио Фердинанд, пред две години остана без сопругата Ре...
Венус ми е инспирација, но никогаш нема да ме стигне во бројот на трофеи
Серена Вилијамс ја освои седмата гренд слем титула во меѓусебните дуели со својата постара сестра В...
Кирил Лазаров најдобар стрелец на Светското првенство во Франција
Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е најдобар стрелец на Светското пр...
Франција го освои Светското ракометно првенство
Франција убедливо со 33:26 ја победи Норвешка во финалето на Светското ракометно првенство и по шес...
Стојанова победник на Отвореното Првенсто на Македонија до 14 години
Членовите на ТК Теннис Паркк, Јана Стојанова и Александра Симева, имаа одличен настап на Зимското О...
Гонзалес: Сега треба да уживаме, а подоцна да се фокусираме на талентите
Во очекување на натпреварите од вториот дел од сезоната од Вардар Јуниор лигата, ги средуваме споме...
Помладите вардарови категории тргнаа со подготовките
После младинците кои што веќе осум дена се во тренажен процес, со подготовки од почетокот на оваа с...
Настани во СЦ "Јане Сандански" оваа недела
Оваа недела, во комплексот "Јане Сандански" ќе имате можност да го проследите Зимското Отворено Прв...
Зимско Отворено Првенство на Македонија во тенис за јуниори и јуниорки до 16 години
Оваа недела, под организација на ТК "Теннис Парк", се одржува Зимското Отворено Првенство во тенис ...
Федерер изненаден што стигнал до полуфиналето
Роже Федерер призна дека е изненаден што стигнал олку далеку на првиот гренд слем турнир во сезонат...
Наградите се поттик да даваме сe од себе и во иднина
Ги полнеа противничките мрежи со голови, организираа акции и правеа асистенции, а оние повештите ус...
Наумче Мојсовски: Мојата Марија го роди Стефан
Ракометарот Наумче Мојсовски по втор пат стана татко. Неговата сопруга Марија го роди синчето ...
Колина ќе делегира судии за Мундијалот
Легендарниот италијански судија, Пјерлуиџи Колина е именуван за претседател на судиската комисија н...
Надал го следи Федерер
Надежите на тениските фанови дека ќе гледаат уште едно гренд слем финале помеѓу Роже Федерер и Рафа...
Емили Ратајковски стана заштитно лице на Јувентус
Јувентус ја привлече една од најсексапилните жени во светот, супермоделот Емили Ратајковски....
Зимското отворено првенство за Калин Ивановски
Надежта на македонскиот тенис, 13-годишниот Калин Ивановски ја освои титулата на Зимското отворено ...
Руни стана најдобар стрелец во историјата на Манчестер јунајтед
Манчестер јунајтед одигра само 1:1 на гостувањето кај Стоук и не го искористи киксот на Ливерпул....
Заврши третиот турнир „Еден живот - една љубов“
Во организација на Ракометната академија Вардар над 1.200 деца момчиња и девојчиња од повеќе градов...
Марко Бориело најде утеха во прегратките на моделот Дајен Мело
Напаѓачот на Калјари, Марко Бориело конечно ја прежали големата љубов Белен Родригес....
Сан Антонио среде Кливленд покажа дека е фаворит за титулата
Сан Антонио му покажа на Леброн Џејмс дека освен Голден Стејт, актуелниот првак Кливленд ќе има ушт...
Зверев не се сеќава како успеал да го победи Мареј
Светскиот рекет број еден Енди Мареј издржа на Отвореното првенство на Австралија само две кола пов...
Македонија не се пласираше во четвртфиналето на СП (Норвешка - Македонија 34-24)
Ракометната репрезентација на Македонија не успеа да се пласира во четвртфиналето на Светското прве...
Гол на Пандев, Хет -трик на Тричковски
Македонските фудбалски репрезентативци Горан Пандев и Иван Тричковски се запишаа во листата на стре...
Осум години се обложува Ексетер да победи со 4:1
Последните осум години беа доста бурни за англискиот нисколигаш Ексетер, како на терените, така и н...
Ѓоковиќ првпат изгуби од играч надвор од топ-100
Отвореното првенство на Австралија ја виде една од најголемите сензации во својата историја, откако...
Лазаров по поразот од Шпанија: Прв пат во кариерата коментирам судење, но нерамноправното судење боли
Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров е задоволен од изданието на Македонија но е ...
Македонија во осминафиналето на ракометното светско првенство
Македонската ракометна репрезентација се пласираше во осминафиналето на СП во ракомет иако денеска ...
Најубавата руска спортистка ја заврши кариерата на 19 години
Преубавата 19-годишна гимнастичарка Јана Кудрјавцева која освои сребрен медал на последните Олимпис...
Колената на Халеп не издржаа ни едно коло
Првиот ден на Отвореното првенство на Австралија беше кобен за четвртата носителка Симона Халеп, ко...
Младите играа турнир, а се соживуваат со сениорите на Вардар
Радост, насмевски, славење, но и солзи, силни дуели, вешти надигрувања и страст видовме на првиот д...
Кире Лазаров стана „Мистер 1.000“ на роденденот на својата ќерка
Првиот гол на Кире Лазаров на дуелот со Словенија воедно е и фантастичен јубилеј, илјадити погодок ...
Убедлив пораз на Македонија од брзите словенци
Репрезентацијата на Македонија беше поразена од Словенија во натпревар од третото коло од групата Б...
Шампион, Филип и Делчево освоија најмногу медали на Зимскиот турнир „Еден живот - една љубов“
Првиот дел од турнирот „Еден живот една љубов" во организација на Ракометната академија Вардар завр...
Грин Беј е во сопственост на 360.584 навивачи
Грин Беј Пекерс, кој синоќа се бореше за пласман во финалето на дивизијата во НФЛ, е најтрофеен клу...
Фудбалерот Јонас Гутиерез ја фати најзгодната адвокатка во Аргентина
Бившиот аргентински репрезентативец и сегашен фудбалер на Дефенсе, Јонас Гутиерез се најде повторно...
Линдзи Пелас е најсексапилната девојка која се појави во рингот (Жешко фото)
Атрактивната УФЦ-девојка Линдзи Пелас дебитираше во ММА во казиното "Палмс" во Лас Вегас, пишува бр...
Втора победа за македонските ракометари на СП 2017, совладана Аногола 31:22
Македонската репрезентација ја постигна и втората победа на ракометниот мундијал во Франција. Вечер...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter