Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.03.2017, 13:03

Четкар со настап во Џакарта

Владимир Четкар на 3 март ќе настапи на фестивалот "Џава џез" во Џакарта, еден од најголемите и најпрестижни интернационални џез-фестивали во светот.

Тој ќе настапи на една од главните сцени и ќе биде придружуван од македонски, американски и од тајландски музичари или конкретно од Филип Стевановски на тромбон, Коди Роландс на труба, Борислав Веселинов на тенор саксофон, Супакит Фоганакит на клавијатури, Ѓоле Максимовски на бас и од Виктор Филиповски на тапани.
По Индонезија, Четкар ќе продолжи со турнејата во Тајланд, каде што ќе одржи два концерта, еден во Бангкок, на 12 март, во познатиот џез-клуб "Џез суши", а другиот на 18 март, на музичкиот фестивал "Патаја".


Текстот е прочитан 619 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter