Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
Поддршка за Македонија и ВМРО-ДПМНЕ на конгресот на ЕПП во Малта
На конгресот на Европската народна партија во Малта на кој се дискутираше за предизвиците на Балканот и негова брз...
ВМРО-ДПМНЕ: Молкот на СДСМ значи одобрување на тиранската платформа
Молкот на СДСМ, по вчерашните изјави во Собранието, зн...
СДСМ: Нема да се спречат промените во државата
Апел за помош на петчлено семејство од тетовска Копаница
ЦРНА ХРОНИКА
Наставник од Кавадарци три месеци вршел обљуба на ученичка?
Полов напад врз тринаесетгодишна ученичка од страна на наставник бил пријавен вчера во Полициската станица од општ...
Под надзор кучето што нападна дете во Катланово
Официјален ветеринар врши контрола на терен по вчерашн...
Од куќа украдена актовка со 120.000 евра
Од куќа во скопско Арачиново три непознати маскирани л...
Сакам секси долна облека
Поп-пејачката Викторија Лоба од неодамна е заштитно лице на ноќна облека и на костими за капење на познат домашен ...
Второ место за македонскиот дизајнер Виктор Цветановски
Кастинг-менаџерот на Моден викенд Скопје, Виктор Цвета...
Свирам на гитарата што прва ќе ми се насмее
Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски во Скопје ќе одр...
Ивана Шпановиќ освен на тартанот, блеска и на модните писти
Најдобрата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ се појави како манекенка во хуманитарна модна ревија....
Харден влезе во историјата, но Рокетс загуби
Џејмс Харден стана првиот кошаркар во НБА-лигата кој в...
Аргентинците играа со вијагра на 3.600 метри
Најдобрите фудбалери на Аргентина земале коктел од доз...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Обвинет за силување ослободен оти жртвата не врескала
Италијанскиот суд ослободил човек обвинет за силување затоа што неговата жртва не врескала....
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека ќе продолжи европските земји да ги нарекува „нацистички“ се до...
Јапонците плаќаат по 27.000 долари за диња
ЈАПОНИЈА - Изгледа како продавница за накит со скап интериер. Но преку стаклото се крие "богатството" на "Сембикиј...
Сончање на островот на лепрозните
ГРЦИЈА - Спиналонга била една од последните европски колонии за лепрозни, активни од 1893 до 1957 година....
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Главниот хорнист во Европа вечерва во Скопје
На вечерашниот концерт на Македонската филхармонија, солист е првиот хорнист од престижната Берлинска филхармонија...
Артефакти од вистинскиот модернист Борис Чипан
Вечерва во 20 часот, во Музеј на Град Скопје ќе биде отворена изложбата на еден од доајените на македонската совре...
Побелеа коњите во фонтаната на "Филип Втори"
Сите фонтани се чистат и на почетокот од април ќе бидат пуштени во употреба, а покрај чистењето, ќе бидат патинира...
Изградбата на Конгресниот центар ќе стартува во септември
Проектот за реконструкција, доградба и надградба на Конгресен центар "Александар Македонски", односно на Универзал...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
Најчитани
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Мое дете
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им дел...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Звукот на авионите го менува вкусот на храната
САД - Истражувачите на американскиот Универзитет ...
Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина
Техно мода
E-matematika.mk за полесно совладување на математички вештини
Веб сајтот е направен првенствено да им помогне н...
ОДРЖАН ПРВИОТ ПРОЛЕТЕН ПРЕДИЗВИК НА СТЕМ АКАДЕМИЈА: НАТПРЕВАР ВО РОБОТИКА
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
10 совети за спас на крвните садови
"Јас ги охрабрувам сите мои пациенти секоја недел...
Јадете паметно и правилно
Општо прифатливото мислење за тоа што е добр...
Научниците препорачуваат скара со рузмарин
Истражувачите од Канзас Стејт Универзитетот ...
Вечерајте безгрижно, научниците ја откриле тајната на ноќното слабеење
Строгата диета е заблуда. Група истражувачи ...
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за сим...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Експерт за здрава исхрана вели: Појадувајте торта
Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано ...
Site Meter