Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

11.12.2016, 19:30

Наградени најдобрите со „Твитер награди“: Специјална награда од Македонски Телеком за кампањата на годината „Ретвитни оброк“

Во саботата во кино Култура се одржа завршната церемонија на петтите по ред „Твитер награди“ каде беа наградени најдобрите во деветнаесет категории.

И оваа година Македонски Телеком ја награди акцијата „Ретвитни оброк“, која почна како мала волонтерска иницијатива на Твитер заедницата за готвење топли оброци за бездомниците. За само една година Ретвитни оброк од 10, стигнаа до бројка од 200 оброци неделно, за најранливата група на граѓани.

Твитер заедницата од година за година креира вистински импакт врз јавност, а иницијавите како што е „Ретвитни оброк“, стануваат се помасовни и успеваат да направат вистинска разлика во животот на ранливите групи на граѓани.

Најдобрите за 2016 се:

Најкомпанија/организација на твитер - @Zlatna_kniga

Најтаг за 2016 - #РетвитниОброк

Најдобар дизајнер - @0majgad

Најдобра твитерџиKA - @MajkaNaZmejovi

Tвитерџија кој оваа година најмногу напреднал од стартот
на неговата твитерџиска кариера - @SuperExtraBonus

Најдуховит твитерџија/ка - @NoLuckMakedonec

Највлијателен твитерџија/ка - @Mile_Panika

Најдобар твит во 2016 - @SuperExtraBonus

Риплај на годината - @Rebrendiran

Најдобар твитерџија/ка кој почнал да твита во 2016 година - @DajMuNaChovekot

Tвитерџија/ка кој e најкорисен и кој е вистинска вредност - @A_Golejska

Најдобар сајт на Твитер - @mojomk1

Твитерџија со најдобро селфи на годината 2016 - @Muarko

Најдобар диџеј на тајмлајн - @DJGoce

Најдобар твитерџија/ка во #третасмена #tretasmena - @TheTetka

Најдобар аватар(и) - @Ref

Најдобра апликација од Македонија за 2016 - MojVozduh

Најактивен твитерџија од дијаспората - @FStojanovski1

Кампања на годината - #РетвитниОброк
 


Текстот е прочитан 1170 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter