Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.11.2016, 13:52

Најскапата свадба во светот: Ќерка на руски тајкун во фустан од 570.000 евра, сечеше торта од 3 метри

Рускиот тајкун Илком Покиров воопшто не се мислел колку ќе потроши за неговата ќерка, Мадина Шокирова, да добие свадба како од бајките.

Невестинскиот фустан кој го носела младата невеста е целиот декориран со накит и чини 40 милиони рубљи, односно 572.261 евра.
Истиот е дело на британската модна куќа Ralph & Russo, дизајн кој го одбрала наспроти понудата која ја добила за креација од познатиот бренд Zuhair Murad.
Целиот фустан е декориран со цветни дезени, Сваровски кристали и сребрена тантела.
Свадбата се одржала во луксузниот хотел „Radisson Royal Congress Park“ во Москва, западна Русија на која присуствувале 900 гости.
Тортата била висока 3 метри и направена од познатиот мајстор за торти и поранешен боксер Ренат Агзамов.
Текстот е прочитан 10237 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter