Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

25.10.2016, 12:54

Време е за готвење

Овошен раскош

Потребно:

1 топче сладолед од боровинки
1 топче сладолед од јогурт
1 топче сладолед од ф'стаци
2-3 лажици разно овошје, исечено на коцкички

За украсување:
шлаг
ладало во боја
кратко слатко стапче

Приготвување: изберете поширока чаша за сладолед, на дното распоредете го овошјето, претходно измиено, исчистено, добро исцедено и исечено на коцкички, па ставете го во фрижидер добро да се излади. Потоа врз овошјето распоредете ги топчињата од сладоледите. Сладоледниот куп украсете го со шлаг, со шареното ладало и со слаткото стапче, па послужете го.


Текстот е прочитан 1322 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter