Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

14.10.2014, 10:50

МИЛЕНИЦИ

Животните се лек за осамените и стресот

Колку и да се чувствувате осамони, знајте дека домашните миленици секогаш ќе бидат покрај вас.

Можете да им се отворите, да им зборувате, да им ги откриете сите тајни, а тие и понатаму безусловно ќе ве сакаат и ќе ви бидат верни.

Доколку сте под стрес, олеснување ќе ви донесат домашните миленици. Експертите тврдат дека милениците го намалуваат стресот и напнатоста, па и депресијата.

Поради тоа, не се двоумете и поминувајте време со нив. Бројни истражувања покажаа дека луѓето кои поминуваат време со милениците живеат подолго во однос на луѓето кои ги немаат.


Текстот е прочитан 2190 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter