Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

28.11.2016, 11:27

ГЛАМУР

Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал

РУСИЈА - Рускиот претседател Владимир Путин му даде руски пасош на американскиот актер Стивен Сегал и рече дека се надева оти ова ќе послужи како симбол на подобрување на нарушените односи меѓу Москва и САД.

На свеченоста што се одржа во Кремљ, Сегал го потпиша новиот пасош пред Путин, а рускиот лидер рече: "Сакам да ти честитам и да изразам надеж дека ова е уште еден, иако мал, гест што би можел да да биде знак на постепеното нормализирање на односите меѓу нашите земји".
На прашањето на Путин како се чувствува, актерот одговори: "Сè е супер. Ќе разговараме подоцна. Сега-засега ми е чест што сум тука".
Путин, голем обожавател на боречките вештини што Сегал често ги применува во неговите холивудски акциони филмови, потпиша указ на почетокот на месецот да му се додели државјанство на Сегал.
Повеќе од една деценија Сегал (64) редовно ја посетува Русија. Неговите филмови, како "Под опсада" и "Снајпер: Специјалци" се популарни кај руската публика.
Сегал е најновата ѕвезда во низата западни славни личности кои добија руски пасоши во изминативе неколку години. Во 2013 година Путин му даде руско државјанство на францускиот актер Жерар Депардје.


Текстот е прочитан 1409 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter