Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

03.10.2016, 14:51

ТЕХНО МОДА

Македонски Телеком: Magenta 1 понудата збогатена со COOL - сим картичка за млади

Македонски Телеком од денеска го збогатува Magenta 1 портфолиото со нова иновативна „COOL“ понуда специјално дизајнирана за најмладите членови во семејството. Новата понуда е единствена на пазарот која нуди придобивки како за родителите, така и за најмладите членови.

„COOL“ вклучува 4 GB интернет за безгрижно сурфање, неограничени разговори во мрежата на Македонски Телеком и 100 минути кон други мрежи. Дополнително, за прв пат на пазарот се воведува целосна контрола на трошење во постпејд, со која родителите ќе можат да го контролираат трошењето на своето дете и ќе имаат можност да му активираат дополнителни пакети. Со Kaspersky Safe Kids апликацијата, родителите меѓу другото ќе можат да ги заштитат своите деца од опасни и несоодветни содржини на интернет, да го контролираат времето на користење на мобилниот уред и во секое време да знаат каде се наоѓа нивното дете.

Истовремено со воведувањето на „COOL“ понудата за млади, од денеска започнува уште едно интересно изненадување од Македонски Телеком. Стартува новата наградна игра наречена „100 хаверборди за 100 среќни COOL кoрисници“. Право за учество во играта имаат сите активни Magenta 1 корисници со вклучена „COOL“ сим картичка. Наградната игра започнува на 03.10.2016 година и ќе трае до 25.11.2016 година, а среќните добитници ќе бидат познати по пат на компјутерско извлекување во 4 одделни циклуси. Дополнително, Македонски Телеком креираше ексклузивни стикери за супер забавна комуникација, кои можат бесплатно да се превземат на Viber, а истите се достапни за сите Viber корисници во Македонија.

Magenta 1 не претставува само пакет на услуги, туку посебен концепт кој има за цел да ги обедини најдобрите комуникациски можности според потребите на секој член на семејството - за еден модерен и динамичен животен стил, сe во едно и преку една сметка.  


Текстот е прочитан 907 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter