Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:33

Нова песна на "Нуне брадрс" и Војче Петрушев

Дуетот "Нуне брадрс" и хармоникашот Војче Петрушев снимија нов спот за песната "По патот"

Видеоспотот е во изработка на Дарио Јанковиќ и раскажува едно нивно патешествие, при кое се среќаваат со низа интересни ситуации, меѓу кои и невеста-бегалка. Спотот е снимен низ скопските улици, дел кај мостот во Сарај и кај пругите во Волково.
Дуото "Нуне брадрс" го сочинуваат браќата Филип и Раде Нуневски. Филип свири на труба, а Раде на саксофон. Нивниот репертоар е составен од македонска и од балканска музика.


Текстот е прочитан 807 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter