Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

07.02.2017, 13:47

"БЕРНАЈС ПРОПАГАНДА"

Една деценија од првиот настап

Групата "Бернајс пропаганда" на 17. и 18. овој месец ќе одржи два концерта во МКЦ.

Концертите, кои ќе се одржат во денсинг салата, се по повод 10 години од нејзиниот прв настап, ќе почнат во 19 часот, а ќе траат до полноќ. На тапани на двата концерта ќе свири Марк Хенѕ (екс Генг оф Фор Офишиал), а специјален гостин ќе биде диџеј Гоце (С.А.Ф.). Гостин на концертот на 17. ќе биде КННТ Сансет Круз, додека гостин на 18. - "ВВхајл Мњење".
Картите во претпродажба чинат 200 денари, додека на денот на концертите - 400. (В.М.)


Текстот е прочитан 590 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter