Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

17.01.2017, 13:32

ЗА РОДЕНДЕНОТ НА МКЦ

"Фолтин" со концерт во чест на Боуви

В петок, Младинскиот културен центар во Скопје ќе слави јубилеј - 45 години, со богата музичка и културна програма.

На програмата ќе има изложба, музика, поезија, филм.
Во музичкиот дел, концерт ќе одржи битолскиот состав "Фолтин". Тој ќе одржи концерт во чест на Дејвид Боуви, кој почина лани на 10 јануари. Концертот ќе се одржи во денсинг салата од 20 часот, а влезот е бесплатен.
Од Србија ќе гостува "Д' фанк соул брадрс" со сет фанк, соул, џез, диско, фанк-музика, во бифето на МКЦ, исто така од 20 часот. (М.Џ.)


Текстот е прочитан 1182 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Масовен марш и денеска „За заедничка Македонија“: Остануваме на улиците колку што е потребно! (ФОТО)
Сибир се стопи (Жешко фото)
Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во оскудна облека се собраа на ...
ИЗЛОГ
Поглед
Пишува: Лејла САБИТ - Погледот, велат, е душата на човекот......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter