Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.07.2016, 13:02

Авиони

Патник го уништил таванот на авионот, мислејќи дека е касета за багаж

Авион на компанијата „Катеј пасифик ервејс“ е задржан на аеродром повеќе од три часа, откако е утврдено дека еден од патниците по грешка го уништил таванот.

Мажот кој бил на летот CX705 од Хонгконг до Бангкок, наводно почнал да влече панел на таванот во авионската кабина, мислејќи дека станува збор за касета за рачен багаж.
За среќа инженерите успеале да ја санираат штетата и Ербасот А350 мошне брзо полетал од пистата.
Во авионот се наоѓале 280 патници, на кои компанијата им се извинила за доживеаната непријатност.


Текстот е прочитан 2021 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter