Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.10.2014, 13:12

Миленици

Mачките привлекуваат луѓе кои не сакаат мачки

Доколку влезе мачка во просторија во која се наоѓаат луѓе, тие што сакаат мачки инстиктивно ќе прозборат, ќе го насочат вниманието кон мачката, многу често ќе пружат раце кон неа, или на некој друг начин ќе дадат до знаење дека сакаат мачки.

Од друга страна, луѓето кои не сакаат мачки или едноставно се плашат од нив, ќе останат мирно да седат, често ќе го тргнат погледот од мачката, а понекогаш ќе се здрват со цел мачката воопшто да не им се доближи.
Мачката најчесто ќе се доближи токму до такви луѓе, ќе им се галат околу нивните нозе и многу често ќе им седнат во скут. Дали некогаш сте се прашале, зошто е тоа така?
Работата во принцип е многу едноставна. Луѓето кои ги игнорираат мачките, за животните не претставуваат никаква закана. За разлика од луѓе кои сакаат мачки, кои ќе ги галат и ќе се обидат да влезат во било каква интеракција со нив, што за мачките според нивниот инстинктивен однос претставува закана.


Текстот е прочитан 3662 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
26 ден протести-нема Тиранска влада
26 ден по ред илјадници граѓани маршираат низ улиците во Скопје. Вечерва н...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter