Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

16.03.2017, 13:45

Хуманитарен концерт во МКЦ

Група ученици од меѓународното училиште "Нова" ќе организираат хуманитарен концерт, насловен "Тинејџ риот", за помош на Центарот за лица со интелектуална попреченост "Порака".

Концертот ќе се одржи на 12 април, од 19 часот, во денсинг салата на Младинскиот културен центар во Скопје.
Хуманитарниот концерт е дел од проектот ЦКА- ПХВ (Црвениот крст во акција - Промоција на хумани вредности), кој се реализира во соработка со меѓународното училиште.
На овој настан ќе учествуваат и повеќе познати македонски бендови: "Ареа", "ПМГ Колектив", "Милко", "Фенк шуи", "Ксара" и "Ликолн летер".
Влезниците се по 250 денари, а парите ќе му бидат донирани на Центарот "Порака". (М.Џ.)


Текстот е прочитан 533 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter