Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

05.01.2017, 13:16

НБА

Филаделфија ја совлада Минесота со звукот на сирената

Филаделфија и Минесота приредија најголеми возбудувања на синоќешната програма во НБА. Седумдесет и шестките славеа против Минесота дома со 93:91, со звукот на сирената, благодарение на кошот на Роберт Ковингтон.

Претходно Рики Рубио даде тројка за Минесота и го израмни мечот на 1,6 секунди до крајот.
Џоел Ембид беше најефикасен кај Филаделфија со 25 поени, додека Зек Лавин даде 28 за Минесота.
Сан Антонио го одигра, можеби, најкомплетниот меч сезонава, совладувајќи го Торонто репторс на домашен терен со 110:82. Кавај Ленард постигна 25 поени за "мамузите", додека Демар Дерозан даде еден повеќе за Торонто.
РЕЗУЛТАТИ: Филаделфија-Минесота 93:91, Бостон-Јута 115:104, Детроит-Индијана 116:121, Далас-Вашингтон 113:105, Сан Антонио-Торонто 110:82, Денвер-Сакраменто 113:120, Феникс-Мајами 99:90, Лејкерс-Мемфис 116:102.


Текстот е прочитан 326 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
На денешниот музички хепенинг на Школка, во Градскиот парк во Скопје, орга...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter