Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

24.11.2016, 12:59

ДИЕТА И ФИТНЕС

Диета за ПМС

Првиот ден од менструацијата ве мачат грчеви и неподносливи болки?

Ублажете ги со храна богата со витаминот Б6: месо, интегрални житарки, мешунки и зелка.

Мени

Појадок: шолја млеко, житни снегулки, свеж сок.
Претпладневна ужина: овошна салата со банана и неколку ореви и бадеми.
Ручек: интегрални тестенини со леќа, половина пакување моцарела, карфиол варен на пареа.
Попладневна ужина: чаша млеко со какао.
Вечера: супа од компири, телешко со жалфија.


Текстот е прочитан 1652 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter