Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

02.12.2016, 11:18

ФОТО

Промовиран Твитер календарот за 2017 (Фото)

Во фоајето на МКЦ беше промовиран новиот Твитер Календар кој четврта година по ред носи фотографии од храбри твитерџики и твитерџии што позираат разголени за хуманитарна цел.

Сакајќи да се продолжи традицијата, десетмина храбри момци и девојки се разголија пред објективите на нашите фотографи Димитар Петровски-Дими и Ѕвонко Плавевски, додека за дизајнот се погрижи Гоце Велевски - Омајгад.

Како и секоја година, Твитер календарот ќе се продава по симболична цена, а средствата и овој пат ќе бидат донирани во хуманитарни цели.

Фотографии од промоцијата: О. Теофиловски
Фотографии за календарот: Димитар Петровски-Дими и Ѕвонко Плавевски
Дизајн на календарот: Гоце Велевски - ОмајгадТекстот е прочитан 8219 пати.
#
Земјоделците, ловџиите и багеристите на чело на денешниот марш против „Тиранската платформа“ (Фото-галерија)
Илиевски: Горди маршираме за Македонија (Фото-галерија)
"За заедничка Македонија“: Не смеете да си играте со народот! (Фото-галерија)
Моден викенд Скопје - Втора вечер (Фотогалерија)
Априлијада (Фотогалерија)
ФОТО: Моторџиите пристигнаа – застануваат на чело на денешниот марш во одбрана на унитарноста на Македонија
Голем народен собир: Не ја даваме Македонија (Фотогалерија)
Наместо транспаренти, цртежи и забава за поддршка на „Заедничка Македонија“ (Фото)
Протест во организација на граѓанската иницијатива "За заедничка Македонија"
Трет ден протести: Кој сака мултиетничка Македонија да ни се приклучи (Фото)

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter