Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

15.03.2017, 14:11

ВО АПРИЛ, ВО "МЕТРОПОЛИС АРЕНАТА"

Јубилеен концерт на Наум Петрески

Фолк-ѕвездата Наум Петрески, по повод 30-годишната кариера, ќе одржи јубилеен концерт, и тоа на 22 април, во "Метрополис арената".

Ова нема да биде само обичен концерт туку несекојдневно мегашоу, на кое, освен промоција на новите хитовски рефрени од последното цеде "Грло ненапеано", ќе бидат отпеани и многу познати легендарни македонски хитови. На овој концерт, признание на Наум ќе му оддадат и многу пријатели од естрадата, пејачи, актери, кои ќе му бидат гости.
Ова ќе биде само еден ексклузивен концерт на Наум Петрески, човекот со глас што никого не оставил рамнодушен.
Организатор на концертот е продуцентската куќа "Аворд".


Текстот е прочитан 810 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Компири во сол
Приготвување: компирите истријте ги со остра четкичка, измијте ги добро и ...
Site Meter