Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

04.01.2017, 12:10

ТРИ НЕСЕКОЈДНЕВНИ ПОРАЃАЊА ВО САД ВО НОВОГОДИШНАТА НОЌ

Американски близнаци се родија во различна година

САД - Американските близнаци Соер и Еверест се појавија на светот во државата Аризона во интервал од неколку минути, но во различни години, соопшти Си Ен Ен.

Зголемувањето во семејството на Брендон и Холи Шеј се случи на новогодишната ноќ.
Соер се роди на 31 декември во 23:51 часот, а неговото братче Еверест - веќе на 1 јануари во 00:01 часот.
"Претпоставував дека теоретски тоа може да се случи и тоа навистина така настана", изјави таткото на близнаците.
Во новогодишната ноќ во САД се случија уште два слични случаи: во Атланта и Сан Диего.


Текстот е прочитан 805 пати.
#
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
Цело богатство за една вечер на островот "Срце"
Топ 5 најморничави места на светот
34.000 долари за пудинг
На Рубик му требал цел месец за да ја намести Рубиковата коцка
Брегзит, Френзит, Грекзит... А Трекзит?
Индиец не може да си најде работа оти се вика Садам Хусеин
Конфучие во комунистички целофан
Капсула со една соба е иднината на хотелите?

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter