Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.12.2016, 13:31

Шри Ланка постави рекорд во највисока вештачка елка

ШРИ ЛАНКА - Шри Ланка постави светски рекорд во највисока вештачка елка, со висина од 57 метри, што е за два метра повисока од онаа во Кина.

Допрва треба од Гинисовата книга на рекорди да го потврдат тоа.
Елката ќе биде украсена со 600.000 шарени сијалици, а ќе има и Дедо Мраз од шест метри и санки од 12 метра.
Елката првично требало да биде висока 100 метри, но се противеле од Католичката црква кои сметале дека парите треба подобро искористени.


Текстот е прочитан 481 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
Најзгодните светски ѕвезди во бикини за 2016
ИЗЛОГ
Идила
Пишува Лејла САБИТ - Во Македонија ни се случува идила......

Тојота подготви спортско издание на Јарис
По враќањето на светската рели сцена Тојота на претстојниот Саем за автомо...
КИА влегува во светот на спортските лимузини
Јужнокорејската компанија КИА го одржа своето ветување и ја промовираше пр...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Паштета со 'фстаци
Приготвување: во загреаниот путер малку пропржете ги ситно сечканите кроми...
Site Meter