Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

27.12.2016, 18:06

ПРАЗНИЧНО ИЗДАНИЕ НА НАЈУБАВАТА КОШАРКАРКА ВО СВЕТОТ, ВАЛЕНТИНА ВИЊАЛИ

Со божиќна танга ги запали социјалните мрежи

Италијанската кошаркарка Валентина Вињали, која е една од најубавите спортистки во светот, ги запали социјалните мрежи Инстаграм, Фејсбук и Твитер откако објави фотографија на која е облечена во црвени божиќни гаќички и капа на Дедо Мраз.

Сексапилната Валентина има 25 години, а со кошарка се занимава 17 години. Во Италија е мегапопуларна, не само поради кошаркарското знаење туку и поради атрактивните фотографии кои и беа мамка да започне и кариера на манекенка.
Вињали, инаку, беше и на насловната на еротскиот магазин "Плејбој" во 2013 година, а во 2010-та беше финалистка во изборот за Мис Италија.
Фотографите ја обожаваат, како и фановите кои ја чекаат со нетрпение секоја нејзина појава во модните списанија.
Валентина е во среќна врска со кошаркарот Стефано Лаудони


Текстот е прочитан 5304 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

Граѓаните бараат избори за излез од кризата - 57-ми ден протести на „За заедничка Македонија“ (Фотогалерија)
Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА денеска по 57-ми пат од пр...
ИЗЛОГ
Брод
Пишува Лејла САБИТ - Има најубав поглед на свет......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter