Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

06.03.2017, 14:48

ПОП-ПЕЈАЧКАТА САЊА ЛЕФКОВА МУЗИЧКИ АНГАЖИРАНА

По настапите во Белгија, одам кај синот во Лондон

Поп-пејачката Сања Лефкова деновиве е во Белгија каде што има неколку музички настапи.

Таа вели дека често доаѓа тука и оти секогаш се чувствува убаво кога треба да настапи пред публиката во Белгија.
"Постојано патувам и, навистина, имам многу работа на музички план. Сепак, уживам и во мајчинството, па секогаш се трудам, покрај работните обврски, да бидам со семејството. Така, по настапите во Белгија, заминувам за Лондон каде што што се сопругот Мики и синчето Никола", открива Сања.
Откако се породи со Никола, Сања многу брзо се врати на музичката сцена, со неколку нови песни и спотови. "Никола сега веќе има две години и неколку месеци, па можам повеќе да $ се посветам на работата. Имам многу настапи, не само кај нас во клубовите тука често патувам и надвор од земјава", вели поп -пејачката.


Текстот е прочитан 2131 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter