Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
Живот
Северина во трет месец од бременоста
Хрватската поп-ѕвезда Северина е во третиот месец од бременоста, пишува хрватскиот портал 24 часа....
"Мирисот на небото" треба да не научи на несовршен живот
Српската авторка Исидора Бјелица вчера го промовираше својот нов роман "Мирисот на небото"....
Не се мажам, глумам манекенка
Поп-пејачката Рената Кралевска стана невеста. Не се омажи, туку е заштитно лице на новата колекција...
Нè чекаат денови со сонце и ноќи со луди забави
Светските модни колекции пристигнаа и во Скопје. Ги донесе "Фешн груп" во својата мултибренд продав...
"Играј мала", нова песна на Даниел Крстески
Поп-пејачот Даниел Крстески сними авторска песна со наслов "Играј мала".Даниел е автор на текстот и...
Секогаш може повеќе
Македонскиот виртуоз на хармоника и автор, Милан Завков на 17 април ќе одржи концерт....
"Макфест" избра 21 песна, а девет ќе нарача
Од пристигнати 140 композиции, Дирекцијата на музичкиот фестивал "Макфест"" на прес соопшти дека е ...
Далибор Ѓошиќ ја преработи "Стамена"
Фолк- пејачот Далибор Ѓошиќ, пред претставниците на медиумите го промовираше вториот сингл и спотот...
Никој не може да избега од спомените
Стоечки овации заработи и заслужи премиерата на мјузиклот "Тајно моја" во чест на Тоше Проески, во ...
Концертен транс по Цеца
Скопскиот концерт на балканската фолк-ѕвезда, Цеца Ражњатовиќ, кој завчера вечер се одржа во ВИП-ар...
Убавица меѓу докторките
Навидум џетсетерка, интересно облечена, со голем број суптилни модни детали на себе. Првиот впечато...
Пролетта доаѓа со Модниот викенд
Од 31 март до втори април ќе се одржи 15. јубилејно издание на Модниот викенд во Скопје, кој ќе се ...
Том Круз ќе се жени?
Холивудскиот актер и најпознат саентолог, наводно, фрлил око на Ванеса Кирби, колешка од филмот "Не...
Влатко Стефановски ќе свири со оркестарот на словенечката војска
Гитарскиот виртуоз Влатко Стефановски ќе одржи концерт со "Биг бенд" оркестарот на словенечката вој...
Хумани и храбри жени
Актерката Весна Петрушевска стана домашен амбасадор на парфемот "Мојот Герлан", она што на глобално...
Концерт на етногрупата "Монистра" во Скопје
Етногрупата "Монистра" од Скопје, на 9 април ќе го промовира својот втор албум со концерт во МНТ. К...
Од фустанот нека ве фати "мајата"
Викендов, во Скопје, се одржа седмиот по ред Саем за венчавки, кој се отвори во петокот, во хотелот...
Песната е нашата љубовна приказна
Љубовната приказна на Силвана Мучиќ-Плевнеш и на Влатко Плевнеш е инспирација за нивниот нов спот, ...
Клајдерман ја покани скопската публика на концерт
Светски познатиот пијанист од Франција, Ричард Клајдерман, испрати покана до сите свои обожаватели ...
Од реално шоу до љубовна приказна
- Не верував во љубов на прв поглед. Но се случи. Никогаш не знаеш како и кога љубовта ќе ти чукне ...
Сонувам да се омажам на плажа
ТВ-водителката Елена Стефановска која е автор и водител на емисијата "Живот со стил", ќе биде домаќ...
Симона и Ерик Фокс со ремикс на "Сакај ме"
Од вчера е во етерот ремиксот на песната "Сакај ме" на "Саунд месинџер", односно на Симона Попоска ...
Со љубов за македонскиот фолклор
Завчера, во Музејот на револуционерната борба, беа промовирани два албума - "Незаборав 5" и "Незабо...
Хрватската група "Елементал" во "Борис Трајковски"
Хрватската група "Елемента", в сабота, на 18. овој месец, ќе одржи концерт во спортскиот центар "Бо...
Хуманитарен концерт во МКЦ
Група ученици од меѓународното училиште "Нова" ќе организираат хуманитарен концерт, насловен "Тинеј...
Промоција на албум на Зеле Липовача во Скопје
В понеделник, во "Пивница стар град" во Скопје ќе се одржи промоција на албумот "Внатрешни бранови ...
Марта - меѓународен иноватор со готски стил
Марта Димоска е првата Македонка која на само 22-годишна возраст паралелно работи со многу реномира...
Јубилеен концерт на Наум Петрески
Фолк-ѕвездата Наум Петрески, по повод 30-годишната кариера, ќе одржи јубилеен концерт, и тоа на 22 ...
Десет модни ревии на невести
Седмиот по ред саем за венчавки "Во бело" ќе се одржува од петок до недела, во хотелот "Александар ...
На печалба со перница под мишка
Фолк-пејачот Благојче Стојановски - Туше годишно по повеќе од шест пати го поминува патот од Македо...
Му­зи­ка­та ми е ме­лем за ду­ша
Жи­ка Ку­ку­лов­ски е но­во име на ма­ке­дон­ска­та фолк ес­...
Црно-бели ајкули на плажите во Перт
Фолк-пејачката Татјана Стефановска, со журка на плажа во Перт, ја заврши едномесечната турнеја низ ...
Им пренесувам позитивна енергија, па кучињата ме слушаат
Анастасија Гелевска има само 14 години, ученичка е во деветто одделение во основното училиште "Браќ...
Промовирана македонската песна за Евровизија на Јана Бурческа (Видео и фото)
Во најновото издание на забавно-музичката емисија „Стисни плеј“ на МТВ премерно беше претставена пе...
Пејачката Сара Мејс се подготвува за свадба: Ќе бидам немирна невеста (Ексклузивна фотогалерија)
Популарната пејачка Сара Мејс ќе блесне во невестински фустан на саемот за венчавки, што ќе се одрж...
Чик Кореа со концерт во Скопјe
Американскиот џез-пијанист Чик Кореа на 2 јули ќе одржи концерт во Скопје, во "Метрополис арената"....
Давид Темелков на турнеја со Тони Цетински
Поп-пејачот Давид Темелков ќе има турнеја низ Хрватска, заедно со неколкумина хрватски пејачи што с...
Тамара ја отпеа "Те сакам" од Лара Фабијан
Младата поп-пејачка Тамара Ангеловска ја промовираше својата најнова преработка, овој пат на песнат...
Невести како капка роса (Ексклузивна фотогалерија)
Колекција инспирирана од пролетта со сите нејзини украси: пролетната утринска роса, расцутените гра...
Мјузиклот за Тоше ми донесе искуство
Младата пејачка Мартина Митревска (19) сними песна во дует со Давид Блацк, "Носталгија". За оваа пе...
Избор на мис
На избор на мис наликуваше ревијата за пролетната колекција на модната куќа "Нана" од Штип, во...
Тоалети од светските избори на убавина - Бидете Мис како Марјана
Висока е 175 см, со идеални пропорции 90-60-90, лото и бинго убавица, Марјана Станојковска во 2004 ...
"Една е мајка" за сите мајки
Фолк-пејачката Елена Велевска, на каналот Јутјуб, го промовираше својот нов спот за песната "Една е...
Јана Бурчевска ќе ја промовира евровизиската песна
Евровизиската песна со која Јана Бурческа ќе ја претстави Македонија на 62. издание на Изборот на п...
20 години љубов - Мики и Светлана Црнокрак - Среќен 8-ми Март
Мики (50) и Светлана (37) Црнокрак, сопственици на модното студио "Црнокрак", важат за една најстаб...
Соголена убавина
Под мотото "Вистинска индивидуалност", Моден викенд Скопје на своето петнаесетто јубилејно издание,...
Во "Би-би-си" се воодушевија од "Таксим дрим"
Македонскиот крал на трубата Џамбо Агушев, и неговиот оркестар минатата недела го претставија својо...
Татјана, Маријана и Новица во трио
Двете фолк-пејачки Татјана Лазаревска и Маријана Новачевска, заедно со пејачот Новица Василевски, в...
Елена Ристеска гостинка на Хари Мата Хари во Белград
Елена Ристеска ќе му биде специјална гостинка на Хари Мата Хари на концертот во Белград, кој ќе се ...
По настапите во Белгија, одам кај синот во Лондон
Поп-пејачката Сања Лефкова деновиве е во Белгија каде што има неколку музички настапи....
Носам среќа во македонските семејства
Во време кога сме бомбардирани со лоши вести, среќните можете да ги изгребете. Или да ви ги донесе ...
Чудо во Скопје
Славевме љубов, живот, добрина, простување и убави времиња. Го почувствувавме мирисот на морето, со...
"Арена бенд" сними странски хитови
Фолк-групата "Арена бенд", по песната "Сè за тебе", за која летото сними спот, одлучи да направи ед...
Хуманост и дружење со Оливер и Џибони
Со купување на првиот заеднички албум на Оливер Драгојевиќ и Џибони "Фамилија" денес, во 15 часот в...
Бри­тан­ски тек­сто­пи­сец го ту­жи "Ју-ту" за ук­ра­де­на пес­нa
АН­ГЛИ­ЈА - Бри­тан­ски­от кан­тав­тор и ги­та­рист Пол Ро­...
Јасмин ме брани од ајкули
Фолк-пејачката Сузана Гавазова, по четири години пауза, повторно е на турнеја во Австралија...
Четкар со настап во Џакарта
Владимир Четкар на 3 март ќе настапи на фестивалот "Џава џез" во Џакарта, еден од најголемите и нај...
Премиерата на "Тајно моја" место на 10, на 24 март
Македонската опера и балет ги презакажа премиерата и репризата на мјузиклот "Тајно моја" во чест на...
Гавазова: Јасмин ме брани од ајкули
Фолк-пејачката Сузана Гавазова, по четири години пауза, повторно е на турнеја во Австралија. Ова е ...
Со Панчо и Андреј за 15 години кариера и промоција на албум
Панчо и Андреј од аренби двоецот ДНК на 12 мај ќе одржат голем славенички концерт во "Метрополис" а...
Ја освои Германија, на ред е светот
Македонката Илина Соколовска (10), која со семејството живее во германскиот град Билсеф, победи на ...
Андреј Папаз Ѓоргиевски избран за најуспешен моден дизајнер од Битола
Сензуалниот моден дизајнер Андреј Папаз Ѓоргиевски е прогласен за најуспешен дизајнер за изминатата...
„Ла Ла Ленд“ освои шест Оскари, „Месечина“ - најдобар филм
Мјузиклот „Ла Ла Ленд“, освои шест Оскари на тукушто завршеното 89. доделување на наградата на Амер...
Дунавка Трифуновска: Ми го подарија Тони за роденден
Македонската манекенка и бизнисменка Дунавка Трифуновска неодамна го прослави својот 36. роденден н...
1100 маски на Струмички карневал 2017 (Фото)
Во Струмица синоќа се одржа главното карневалско дефиле на кое низ улиците до градскиот плоштад про...
Доаѓале луѓе, заминувале бројки
Доколку тргнете од Краков кон Аушвиц, не ни може да го насетите хоророт што се случувал таму за вре...
Оскарот ми го смени животот
ТВ-авторот и водител Миланка Рашиќ (44) и оваа година ќе биде коментатор на доделувањето на оскарит...
Најважната модна писта во светот
САД - Големи филмови. Големи ѕвезди. Висока мода....
Ние сме фамилија
Се дружиме долги години, семејствата ни се знаат и навистина сме како семејство. На крајот излезе о...
Украдени интимни фотографии од манекенката Емили Ратајковски
САД - Хакери упаднале во облакот на Емили Ратајковски и од таму презеле нејзини приватни фотографии...
Пресреќна сум, си одам со полн куфер љубов
Со концертот во Бања Лука, Калиопи го одржа седмиот од актуелната турнеја во Хрватска и во Босна. Т...
Александра Јанева ја сними "Солза за крај"
Поп-пејачката Александра Јанева сними нова песна. Песната се вика "Солза за крај", зад која како ав...
Џез-вечер со "Васил Хаџиманов трио"
Вечерва, во џез-бистрото "Бруклински", со почеток во 21 часот, ќе настапи познатиот џез-музичар Вас...
Црвен килим на „Златна Бубамара“
Дваесет години "Златна бубамара" е најпрестижниот црвен килим во Македонија. Не е оној класичниот, ...
По гостувањето во "Би-Би Си", концерт во Скопје
Српската етноѕвезда Биљана Крстиќ, заедно со оркестарот "Бистрик" во сабота на 25 февруари ќе одржи...
Забавата "Најголемите хитови" на 11 март во Скопје
Традиционалната забава "Најголемите хитови" ќе се одржи на 11 март, во Скопје, во арената "Борис Тр...
Магда Јосифовска е вешта жена на Велес за 2017
Магда Јосифовска е победник на јубилејната 25. манифестација "Вешта жена на Велес за 2017"....
И Оги за 5000-тиот број на „Вест“
За јубилејниот 5000. број на Вест подготвивме и ексклузивна несекојдневна фотосесија со к...
Мис 5 000
Со убава манекенка, облечена во гламурозна тоалета во бојата на "Вест" - црвена и со шампањско назд...
Мис значи дама
Моделот Надица Илова (22) од Кавадарци ќе ја претставува Македонија на интернационалниот избор "Леј...
Интервју со Ранко Петровиќ, сопственик на „Радио Бубамара“: "Златна бубамара" е ексклузивна од Вардар до Триглав
Во пресрет на 20-годишниот јубилеј на популарната манифестација "Златна бубамара на популарноста", ...
Се смеевме со Сашко и плачевме за Тоше
Тепачка за билети, размачкана шминка на дамите од смеење, актуелни шеги, ексклузивни музички гости ...
"Браво бенд" е веќе завршена приказна
Јас веќе не сум дел од групата "Браво бенд", вели пејачот Александар Тасевски, кој скоро една годин...
Тони во чест на легендите, Владо со бакнеж за девојките
Скопската публика завчера, во салата "Борис Трајковски", доби два концерта во еден. Хрватскиот пеја...
20 години "Златна бубамара на популарноста": Се смеевме со Сашко и плачевме за Тоше
Тепачка за билети, размачкана шминка на дамите од смеење, актуелни шеги, ексклузивни музички гости ...
БУМБАР НА ТВ НОВА: Секој ден од понеделник до петок (Видео)
Секој ден од понеделник до петок со почеток во 18 часот „БУМБАР НА ТВ НОВА“ со  Тања Атанасовс...
Прв заеднички концерт на Владо Георгиев и Тони Цетински
Хрватската музичка ѕвезда Тони Цетински и црногорската Владо Георгиев за првпат во кариерата ќе одр...
Откако ги зголемив градите, заштедив на градници
Фолк-пејачката Адријана Кеш се врати од Америка со преполни куфери. Таа вели дека купувала како ник...
21 член од Организацискиот одбор поднесоа оставки
УКРАИНА- Изборот на песна на Евровизија доби неочекуван удар откако 21 вработен во организациската ...
Тамара Ангеловска со "Тајно моја" од Тоше ги расплака сите
Младата пејачка Тамара Ангеловска, на гостување во албанската телевизија "Клан," отпеа рефрен од ба...
Станав експерт за вино
Српската манекенка и водителка Јелена Кикиќ (26) направи бум пред три години, на Хвар, кога прошета...
Документарен филм за уникатната љубовна приказна на Нора и Боби Додевски - Лајт мотив за младите ширум светот (Видео)
...
Нова песна на Анита Мицова
Македонската пејачка Анита Мицова, на денот на виното и на љубовта, ја промовираше својата нова пес...
Калиопи го расплака Загреб
Поп-ѕвездата Калиопи завчеравечер одржа спектакуларен концерт во Фабрика на културата во Загреб, Хр...
Вечер посветена на Арсен Дедиќ во Скопје
Во четврток од 19 часот, во Арт-центарот за современа уметност во Скопје, ќе се одржи вечер посвете...
"Плејбој" ја враќа голотијата
Фотографиите на речиси целосно разголените модели ќе се вратат на насловната страница на култното с...
"Мањифико" со награда за животно дело на "Златна бубамара"
Ансамблот "Мањифико" ќе ја добие наградата за животно дело на манифестацијата "Златна бубамара на п...
Не верував дека и во Македонија ќе завладее турбо-фолкот
Легендарниот српски фолк-пејач, Мирослав Илиќ, вчера беше во Скопје. На прес-конференција, го најав...
Наполнив 42, а се чувствувам како да имам 24 години
Не ги кријам годините, се гордеам со нив, вели фолк-пејачката Татјана Лазаревска, која завчера го п...
МОДНА НОЌ НА НЕВЕСТИ ВО "МЕРИОТ" - Свадба во Скопје (Фото)
Венчаниците на дизајнерите беа шик, разголените гради на манекенките предизвикаа шок, гостите се ту...
Парада на деколтеа на Модната ноќ на невести во „Мериот“ (Фото)
Венчаниците на дизајнерите беа шик, разголените гради на манекенките предизвикаа шок, гостите се ту...
Модна ноќ на невести во „Мериот“ (Фотогалерија)
Фото: Драган Перковски...
На Денот на жената најмногу ќе се радуваат мажите
Фолк пејачката Анета Арсовска, на четврти идниот месец ќе настапи во Германија....
Билетите за "Златна Бубамара на популарноста" продадени за три минути
Билетите за јубилејното издание на манифестацијата "Златна Бубамара на популарноста" се продадени з...
Од 2.100 до 3.600 денари за пијанистот
Во продажба се билетите за концертот на еден од најпознатите светски пијанисти Ричард Клајдермен, к...
Адел апсолутен победник на „Греми" наградите
Годинешното 59. доделување на „Греми“ музичките награди донесе целосен триумф за британската пејачк...
Си купив дом, сега е на ред дечко
Популарната фолк-пејачка Стојне Николова (22) си купи стан во Скопје, и веќе нема да патува на рела...
Вежбам за свадба
ТВ-водителката и новинарка Милена Антовска (30) ќе биде невеста утревечер, на 5. Модна ноќ на невес...
Искрено со Весна Бејби Петрушевска: Депресијата е најжестоката битка во животот
Актерка, писателка, мајка, домаќинка или Кирил, Мина, театар, книга, стендап, љубов, живот... Сето ...
Рег ен Боун Мен на "Егзит"
Авторот на еден од најголемите светски хитови во моментов "Човек", британскиот соул-музичар Рег ен ...
Забава "Постапи правилно" во Скопје
На 14 февруари, во МКЦ, во 21 часот, ќе се одржи скопското издание на "Постапи правилно", забава шт...
Свадба во август
Фолк-пејачката Сања Апостоловска-Сани завчеравечер се омажи за својот дечко Мартин Гроздановски, со...
Раскошни невести ќе ги заменат романтичните
По спектакуларната прва колекција под новиот бренд "Кларис" лани во ноември, дизајнерката Тања Коке...
Во венчаница на студ како во бунда во лето
Манекенката Елена Ангеловска од модното студио "Црнокрак" стана невеста за фотосесијата за претколе...
Да ја славиме разноликоста
Клучната порака на Евросонг 2017, логото "Да ја славиме разноликоста", ќе биде надополнета со креат...
Јубилејниот роденден го прославив кај девојка ми
Поп-пејачот Александар Белов вчера наполни 30 години. Јубилејниот роденден го помина во Крагуевац, ...
Бијонсе ми го отвори патот
Нена Мицева (18) од Скопје учи во средното медицинско училиште, но поради својата љубов кон музикат...
„Вест“ со Владо Георгиев пред концертот во Скопје: До уши сум вљубен во ќерка ми
Црногорскиот пејач и композитор Владо Георгиев и хрватскиот пејач Тони Цетински ќе одржат заеднички...
Карлеуша го опцу Ван Перси и го проколна да си ја скрши ногата
За време на осминафиналниот меч од Купот на Турција помеѓу Фенербахче и Бешикташ, холандскиот фудба...
Сакам да изгледам секси и по 40-тата
Фолк-пејачката Ирена Спасовска сериозно се посвети на себе. Таа вели дека поради професијата, не се...
Една деценија од првиот настап
Групата "Бернајс пропаганда" на 17. и 18. овој месец ќе одржи два концерта во МКЦ....
Концерт на "Стринг форсис" во МКЦ
Групата "Стринг форсис" в петок ќе одржи концерт, во Младинскиот културен центар....
Во Мелбурн ќе го славиме Тримери
Фолк-пејачката Сузана Гавазова по пауза од неколку години им се врати на турнеите. Таа минатата нед...
Трансот е единствена терапија која ви треба
По Амстердам, а пред Малта и Буенос Аирес, германската и светска диџеј ѕвезда, Пол ван Дајк викендо...
Саем на венчавки од 17до 19 март во Скопје
Магазинот "Во бело" го најавува 7. Саем за венчавки, кој ќе се одржи во гламурозните сали на хотело...
Во Вал Торенс поинаку се доживуваат зимските спортови
Веќе петта сезона скијам слободен стил и оваа сезона му се посветувам на скијањето по длабок снег и...
Хелена Роза е бремена
Поранешната водителка Хелена Роза, која сега живее во Нов Зеланд, ќе стане мајка по втор пат. Хелен...
Не снимав сцена со Теа за да не ме утепа татко и
Младата поп-пејачка Теа (23) се разголи во новиот спот за песната "Рушевини", во која $ гостува Вла...
Нè виде 60.000 публика во земјава и во странство
"Минатата година ја завршивме со успех и се надеваме дека годинава што доаѓа, ќе биде уште поуспешн...
Јана Бурчевска ќе пее прва во Киев
Јана Бурчевска, македонската претставничка на Евросонг во Киев, ќе настапи прва во второто полуфина...
Сон ми е да промовирам македонски бренд
Моделот Ивана Ангеловска (18), која со семејството живее и работи во Мелбурн, Австралија, досега ре...
На публиката и се допадна хуморот, а не сексуалната ориентација
Со македонската хумористична серија "Преспав", која неодамна заврши и се прикажуваше во ноќниот тер...
Александар Галоски по Пол ван Дајк
Утревечер од 21 часот, во Скопје, во "Метрополис арената", со свој целовечерен сет ќе гостува герма...
И Македонија во трка за учество на Модната недела во Лондон
Во тек се подготовките за регионален проект поврзан со модата, кој е прв од ваков вид на Балканот и...
Тамара го преработи евровизискиот хит "Тишина" на Рона Нишлиу
Младата пејачка Тамара Ангеловска го преработи евровизискиот хит "Тишина" (Сус), со кој настапи Рон...
Клајдерман ќе ја свири "Балада за Аделина" во МОБ
Познатиот француски пијанист Ричард Клајдерман ќе одржи концерт во Скопје, на 1 април, од 20.30 час...
Од детски фестивали до мјузикл за Тоше
Антониа Гиговска и Денис Димовски ќе ги имаат главните улоги во мјузиклот "Тајно моја", посветен на...
Приказни што создадоа еротски фантазии
Светската кинематографија изобилува со секси сцени кои на сите нам ни се врежани во меморијата....
Од Пол ван Дајк до Цеца
Заедничките концерти се тренд за поп-ѕвездите од соседството. Оваа зима, во Скопје ќе се одржат два...
Наташа Малинкова: Се разголувам како Бијонсе и Ријана (Жешко фото)
Секоја нова песна поп-пејачката Наташа Малинкова ја најавува со нова фотосесија. Таа вели дека го н...
„Вест“ со Бранко Грков, македонски каскадер во една од најпопуларните германски сериии "Аларм за Кобра
Дваесет и шестгодишниот штипјанец Бранко Грков ги фасцинира светската и македонската филмска кинема...
"Ајде сонце зајде" - стари песни со нови аранжмани
Фолк-пејачот Далибор Ѓошиќ сними спот за народната песна "Ајде сонце зајде", која е снимена со нов ...
Актерот Шаја Лабаф уапсен за физички напад
САД - Актерот Шаја Лабаф беше уапсен рано вчера, откако се расправал со друг маж пред музеј во Њујо...
Почина комичарката Мери Тајлер Мур
САД - Мери Тајлер Мур немаше сè во нејзината комична серија во '70-тите, но она што го имаше беше д...
Димитар, дај и на Сара од она убавото
Поп-пејачката и член на жирито Сара Мејс, позната по модните трансформации завчера се појави во сво...
На моите песни се вљубуваат и се разведуваат
Фолк-пејачот Боби Павловски, кој е актуелен по песната "Само една ноќ", најавува спот за истата пес...
Гламурозниот Холивуд се пресели во Париз
Кендал Џенер, Бела Хадид и 17-годишната Лили Роуз-Деп, ќерката на Џони Деп, ја предводеа ѕвездената...
Со новата долна облека ќе го израдувам сопругот
Фолк-пејачката Тања Јовановска-Трајковска е презадоволна од првата турнеја во Канада, каде што веќе...
"Златна бубамара" ќе слави 20 години
Познатото шоу "Златна бубамара на популарноста" годинава ќе прослави 20 години. Јубилејното 20. изд...
Нова песна и фотографии во чест на роденденот на Тоше
Во чест на 36-тиот роденден на македонската и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески денеска Фондаци...
При-пејд наградна игра на „Македонски Телеком“: Автомобилот за корисник од Куманово
Јетмир Рушити од Куманово е среќниот добитник на автомобилот „Volkswagen UP“, главната награда од п...
Гавазова: Се враќам на сцена, ќерките ќе ми ги чуваат две дадилки
Фолк-пејачката Сузана Гавазова, по четири години пауза, повторно е подготвува за турнеја во Австрал...
Влатко Илиевски се враќа во "Морал"
Рок-пејачот и актер Влатко Илиевски, по неколкугодишна пауза, повторно е активен како вокал и како ...
Наумче Мојсовски: Мојата Марија го роди Стефан
Ракометарот Наумче Мојсовски по втор пат стана татко. Неговата сопруга Марија го роди синчето ...
Првата ќерка како прва дама
Се поставува и прашањето дали првата ќерка ќе стане де факто прва дама, особено имајќи предвид дека...
Деценија без Тоше со голем концерт и со албум
Да беше жив Тоше Проески, утре ќе наполнеше 36 години....
Калиопи на турнеја низ Босна и низ Хрватска
Поп-ѕвездата Калиопи се подготвува за регионална турнеја, која ќе опфати неколку града во Босна и Х...
Со свекрва ми плачевме од среќа
Фолк-пејачката Адријана Бојковска се сврши со нејзиниот дечко Мартин Костадиновски, со кого е во вр...
"Дипломатик бенд" со видеоколекција од 17 преработени македонски народни евергрини
Музичкиот состав "Дипломатик бенд" ја промовираше својата најнова видеоколекција, составена од 17 п...
Не се враќаат од натпревари без награди
Сестрите Илина (10) и Ева (6) Соколовски, кои со семејството живеат во германскиот град Билсеф, ги ...
Си го изгорев газето
Фолк-пејачката Татјана Лазаревска, која веќе две години живее во Мелбурн, Австралија, при подготовк...
Со скијањето полниме батерии за цела година
Планините, снегот и скијањето се неодминливи и задолжителни секоја зима во семејството Црнокрак....
Српската диџејка Шугар Лоби со настап во Прилеп
Љубителите на технозвукот ќе уживаат во настапот на белградската диџејка Шугар Лоби вечерва во клуб...
На 25 јануари финале на "Кастинг талент шоу" во МОБ
Финалето на кое ќе се изберат победниците за мјузиклот "Тајно моја" ќе се одржи на 25 јануари, во М...
Мајка и ќерка со ист стил
Дизајнерката Олгица Ѓоргиева подготвува детска колекција. Станува збор за елегантни и стилски модни...
Стил кој влезе во историјата
САД (Телеграф) - Меланија Трамп в петок ќе ја облече, можеби, најважната тоалета како прва дама....
"Фолтин" со концерт во чест на Боуви
В петок, Младинскиот културен центар во Скопје ќе слави јубилеј - 45 години, со богата музичка и ку...
Нова песна на "Нуне брадрс" и Војче Петрушев
Дуетот "Нуне брадрс" и хармоникашот Војче Петрушев снимија нов спот за песната "По патот"...
Тоше Проески со најдобра преработка на песна од Џорџ Мајкл
Австралиската веб-страница "Њус" неодамна ја објави својата анализа на најдобрите и на најлошите св...
Куќи на славните што никој не сака да ги купи
САД - Кога некоја славна личност ќе понуди на продажба куќа или стан во кои живееле, не мора да зна...
Том Харди: Не сум секс-симбол
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА - Холивудскиот актер Том Харди (39) не знае да прифати комплимент, бидејќи му е не...
Сноубордингот ми е исклучување од градот
Поп-пејачката Дани Димитровска неодамна го заврши снимањето на својот нов албум, кој наскоро ќе го ...
Што ќе облече Меланија Трамп за инугурацискиот бал
Иако некои американски дизајнери, како Том Форд и Марк Џејкобс, децидно се изјаснија дека нема да ј...
Анета Наковска во Вевчани ја промовира "Моминска клетва"
Фолк-пејачката Анета Наковска вечерва ќе настапи на Вевчанскиот карневал со колегите Ефто Пупиноски...
Покрај ракетата Аполо, чувството е безвременско
Вложив многу за мојот сон да стане реалност. Како најмлад ментор носам со себе и тежина, но и предн...
Убави се, треба да докажат дека се и паметни
ФИЛИПИНИ - Тие, можеби, се познати по светкавите коси, совршената шминка и по секси облините, но ов...
Празнична акција на фестивалот "Егзит" за "Лето на љубовта 2017"
Празничната акција за најголемиот фестивал во Југоисточна Европа, "Егзит", ќе трае до 15 јануари, и...
Во Италија ми се запалија четирите мотори и направив бум
Фолк-пејачот Јордан Митев започна да работи на својот најнов албум, за кој веќе на големо ги снима ...
Миле Кузмановски со нови песни и албум
Фолк-ѕвездата Миле Кузмановски наскоро ќе снима две нови песни кои ќе се најдат на неговиот нов алб...
"Планктонс" со концерт во МКЦ
Скопското трио "Планктонс" на 27 јануари ќе одржат концерт во скопскиот Младински културен центар....
"Бернајс пропаганда" и "Таксират" на фестивалот "Еуросоник" во Холандија
Домашниот бенд "Бернајс пропаганда" и музичкиот фестивал "Таксират" ќе гостуваат на најпрестижниот ...
Најмодерните жени во светот
На листата има холивудски актерки, музички икони, модни дизајнери, стилисти, најпопуларните дами на...
Розовата боја го намалува апетитот
САД - Розовата боја не е само заштитен знак на американската компанија за долна облека "Викторија с...
Џоли и Пит ќе ги разведува приватен судија
САД - Анџелина Џоли и Бред Пит постигнаа договор за бракоразводната постапка зад затворени врати и ...
Тони Михајловски го сврши синот Александар
Уметничкиот директор и актер Тони Михајловски ќе стане свекор. Неговиот син, актерот Александар Мих...
Биба Додева ја омажи ќерката за Португалецот Хумберто
Поп-пејачката и претседателката на Здружението "Борка" Биба Додава почетокот на 2017 ја започна со ...
Четкар во март на фестивалот "Џава Џез " во Индонезија
Македонскиот џез гитарист Владимир Четкар е првиот македонски музичар кој ќе настапи на еден од нај...
Нашинците во Канада уживаат во нашите песни
Фолк-пејачките Џесика Палашоска и Татјана Стефановска новогодишните и божиќните празници ги поминаа...
Годината кога умре љубовта
САД - Кога станува збор за љубовта, лесно е срцето да му даде пауза на умот и безгрижно да скокате ...
Дрејк, Џастин Бибер и Ријана најпреслушувани пејачи во 2016 година
Последниве години музика се повеќе се слуша преку сервисите за објавување и емитување музички нумер...
Лани одморавме, годинава повеќе ќе пееме
Многумина ќе се сложат со македонските поп-пејачи дека ова не беше многу активна година за домашнат...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter