Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

09.06.2016, 21:42

Гламур

Софија Вергара со нов парфем "соу вери софија"

САД- Ѕвездата на хит-серијата "Модерно семејство" и најплатената американска ТВ актерка, Софија Вергара (43) соопшти дека ќе биде заштитно лице на новиот парфем "соу вери софија" на "Авон".

"Парфемот претставува комбинација од вкусните ноти на маракуја и колумбиска орхидеја (цветот што е заштитен знак на Колумбија, родната земја на Вергара) и има мирис што е уникатен, смел и опоен", изјави Софија.
"Мисијата на 'Авон' е многу значајна за мене. Од своето основање, компанијата им нуди начини на жените да се изградат себеси и да постигнат финансиска безбедност, а тоа е нешто во кое навистина верувам", додаде една од најубавите холивудски актерки.


Текстот е прочитан 1351 пати.
#
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
Почина Мишел Морган, најубавите очи на францускиот филм
Кајли Миног не се мажи ако не се легализираат геј-браковите
Путин му го предаде рускиот пасош на Стивен Сегал
Зошто го сакаме Роки
Ангелите ќе слетаат во Париз
Ќе се продаваат фустаните, чевлите, шминките и накитот на Мерилин Монро
Род Стјуарт стана витез
19 години без леди Дијана
Седумте милиони долари ќе ги донира во хуманитарни цели

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
ФОТО - „За заедничка Македонија“ до ВМРО-ДПМНЕ: Не смеете да дозволите избор на претседател на Собрание кој нема да ја отфрли Тиранската платформа
Денес сме 29-ти ден откако излеговме на улица. Да им повториме на пратениц...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter