Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

26.01.2017, 12:45

Техно мода

Хакирање на Фејсбук што ниедна лозинка нема да го спречи

Истражување на Универзитетот на Британска Колумбија, кое опфатило над 1.300 лица покажа дека скоро четвртина од нив имаат преглед на Фејсбук профилот на својот партнер, член на семејството или пак, некој пријател.

Исто така, 21 отсто од испитаниците позитивно одговориле на прашањето - дали некој ги проверил нивните профили без нивно знаење или дозвола. Причините се едноставни: љубопитност, љубомора, корист, уцена... Иако најголем дел од оние кои признаваат дека барем еднаш го пикнале носотт во туѓи работи, тоа го направиле заради шега и забава.
Проблемите најчесто настануваат кога некој едноставно ќе заборави да се одјави од својот компјутер или од смарт уредот.


Текстот е прочитан 828 пати.
#
Arena Sport каналите вклучени во новите Интернет и ТВ пакети од Телеком
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
Ретро тастатура за носталгичари
Филипс го произведе најголемиот закривен монитор
„Нокиа“ се враќа на пазарот на смартфони
Магичен часовник од Македонски телеком: Повеќе време со семејството во текот на празниците
Ватсап подготвува можност за бришење на испратени пораки
Ловот заврши: Покемоните умираат
„Гугл“ конечно го менува Адоуб Флеш Плеер во Хром

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
24-ти ден масовно за унитарна Македонија (Фото)
24 ден од протестите организирани од граѓанската иницијатива За заедничка ...
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Фишеци од мортадела
Приготвување:сирењето добро издробете го со виљушка или изрендајте го, па ...
Site Meter