Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО

01.02.2017, 13:33

ПОП-ПЕЈАЧКАТА ЌЕ ГО ОСВОЈУВА АЛБАНСКИОТ ПАЗАР

Тамара го преработи евровизискиот хит "Тишина" на Рона Нишлиу

Младата пејачка Тамара Ангеловска го преработи евровизискиот хит "Тишина" (Сус), со кој настапи Рона Нишлиу во Баку, Азебејџан, во 2012 година.

Со оваа песна Тамара ќе го освојува албанскиот музички пазар. Таа славеше полнолетство пред повеќе од еден месец и ја промовираше својата втора песна, насловена "Не можам без тебе", но овој пат изненади со интерпретацијата на албанскиот евровизиски хит.
Преработката на песната ја направи во студиото на Иле Спасев, додека режијата и снимањето на видеото ги направија Џулијани и неговата продукција "Џубокс видео".
Рона Нишлиу е албанска пејачка и текстописец, а со својот мегахит во 2012 година, на Албанија $ го донесе петтото место на најгледаниот европски музички натпревар. Ова е најдобриот пласман на Албанија во историјата на Евровизија. (В.М.)


Текстот е прочитан 921 пати.
#

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“: Граѓаните маршираат против Тиранската платформа (ФОТО ГАЛЕРИЈА)
Илјадници граѓани веќе 31-ви ден масовно протестираат низ македонскиот гла...
ИЗЛОГ
Сезона
Пишува Лејла САБИТ - Пукна сонце......

Во Франкфурт ќе се појави шестата генерација на "поло"
Септемврискиот Саем на автомобили во Франкфурт ќе му послужи на "Фолскваге...
"Пежо" ја одбележа титулата во женското рели со "208 блек едишн"
Одбележувајќи го освојувањето на титулата во ФИА рели шампионатот за жени,...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Site Meter