Македонија Црна хроника Култура Живот Спорт Свет Скопје Здравје и убавина АВТОМОБИЛИ
Архива
БАРАЈ:
ОД
ДО
МАКЕДОНИЈА
30-ти ден на маршот на „За заедничка Македонија“ - Дрон видео
Веќе 30 дена во Скопје се одржуваат масовни протести предводени од Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА...
Проект: Мал број компании вработуваат лица со посебни потреби
Се уште е мал бројот на домашни компании и организации кои вработуваат лица со посебни потреби, покажуваат информа...
ВМРО-ДПМНЕ: Секојдневно се докажува дека тиранската платформа е дело на Еди Рама
ВМРО-ДПМНЕ смета дека по секојдневно се нижат искази и...
СДСМ: Македонија ќе добие нова влада низ демократски процедури
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска соопш...
Шраф во кифла
Хериџит: Трамп да ги исправи грешките на Обама во Македонија
Следењето на комуникациите се почесто се злоупотребува
„Daily Caller“: САД преку Бејли ги финансираа блиските на Сорос во Македонија, Трамп ќе ја менува политиката
Апел за помош на петчлено семејство од тетовска Копаница
ЦРНА ХРОНИКА
Лани загинале 13 мотоциклисти
Мотоциклистите, како учесници во сообраќајот, најмногу се изложени на опасности, и на ризикот за здобивање со смрт...
Од куќа украдена актовка со 120.000 евра
Од куќа во скопско Арачиново три непознати маскирани л...
Сексуално злоупотребени две деца
Во Штип и во Гевгелија се откриени два случаи на сексу...
Не се мажам, глумам манекенка
Нè чекаат денови со сонце и ноќи со луди забави
Светските модни колекции пристигнаа и во Скопје. Ги донесе "Фешн груп" во својата мултибренд продавница "Фешн енд ...
Секогаш може повеќе
Македонскиот виртуоз на хармоника и автор, Милан Завко...
"Играј мала", нова песна на Даниел Крстески
Поп-пејачот Даниел Крстески сними авторска песна со на...
Исланд го погоди бејби бум девет месеци по ЕП
Карлеуша и Тошиќ во турско реално шоу
Турците се толку воодушевени од српската поп-фолк ѕвезда Јелена Карлеуша, што сакаат да снимат реално шоу за неа и...
Харден го доби дуелот со Вестбрук
Дуелот меѓу најсериозните МВП-кандидати сезонава, Џејм...
Вињалес со триумф дебитираше за Јамаха
Маверик Вињалес ја оправда доминацијата во зимската пр...
СВЕТ
КАЛЕИДОСКОП
Обвинет за силување ослободен оти жртвата не врескала
Италијанскиот суд ослободил човек обвинет за силување затоа што неговата жртва не врескала....
Ердоган: За мене Европа ќе биде „нацистичка“ се додека ме нарекува „диктатор“
Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган порача дека ќе продолжи европските земји да ги нарекува „нацистички“ се до...
Мајка и ќерка загинале во различни сообраќајки во рок од 30 минути
Џули Патерсон (39) од Алабама и нејзината осумгодишна ќерка Елизабет загинале во две одвоени несреќи во рок од 30 ...
Ујгурите ги измачија научниците со Пор Бажин
РУСИЈА - И покрај децениите истражувања, комплексот Пор Бажин, познат и како Сибирската воена тврдина, се уште е м...
КУЛТУРА
СКОПЈЕ
Музички ѕвезди може да му позавидат на "Сомнително лице"
Камбаната во Галичник бие за Нове
Замина голем уметник и човек, голем галичанец, беше речено на вчерашната комеморативна седница по повод смртта на ...
Tеатарџиите заедно славеа во Велес
Светскиот ден на театарот 27 март, во Велешки театар го собра македонските актери, директорите на националните теа...
Целосна нега за стари лица во нивните домови
88 возрасни лица, жители на општина Центар ќе добиваат професионална нега во нивните домови, без да имаат потреба ...
Низ град се слуша ѕвон, почитувај вело бонтон
Здружението "На точак", утре попладне ја организира 59-тата Критична маса под мотото "Низ град се слуша ѕвон, почи...

Електронско издание на Вест

Кликни за претплата

ФОТО ГАЛЕРИИ
„За заедничка Македонија“ кон СДСМ: Откажете се и не гласајте за тирански претседател на Собрание (Фото)
Граѓаните дел од граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ кои веќ...
Најчитани
ИЗЛОГ
Убавина
Пишува Лејла САБИТ - Вистинска. Лажна. Природна. Вештачка......

"Порше" има профит од 16 000 евра од секое возило
Германскиот производител на спортски автомобили, во просек, има профит од ...
"Ауди" во јули ќе го открие новиот "А8"
Четвртата генерација на суперлимузината на "Ауди" ќе биде претставена на 1...
"Фиат фулбек крос": пикап наменет за младата публика
"Фиат" на Саемот во Женева ја претстави крос-верзијата на својот пикап мод...

ОТВОРЕНО ЗА АУТИЗМОТ

 
    

Потпечени палачинки
Приготвување: пржените палачинки наредете ги во тавче. Ситно исечкајте ја ...
Мое дете
Насочете ги децата сами да пронајдат решение
Психолозите ги советуваат родителите да не им дел...
Што доколку детето одбива да спие преку ден
Миленици
Хит се кич џемпери
Колку се посилни и посветли боите и колку повеќе ...
Миленикот на вашиот партнер
Гламур
Скарлет Јохансон е актерка со најголема заработка во 2016 година
САД - Скарлет Јохансон е прогласена за актерка со...
Мојот дом
Енергија за почеток на денот
Здрав појадок кој секој сам може да си го направи...
Шоу-рум за свадбени декорации
Авиони
Звукот на авионите го менува вкусот на храната
САД - Истражувачите на американскиот Универзитет ...
Авион принудно слетал поради смрдеа од вагина
Техно мода
ОДРЖАН ПРВИОТ ПРОЛЕТЕН ПРЕДИЗВИК НА СТЕМ АКАДЕМИЈА: НАТПРЕВАР ВО РОБОТИКА
Во просториите на Машинскиот факулет во Скопје со...
Новите Samsung Galaxy A3 и A5 паметни телефони достапни во Македонија
ЗДРАВЈЕ И УБАВИНА
10 совети за спас на крвните садови
"Јас ги охрабрувам сите мои пациенти секоја недел...
Јадете паметно и правилно
Општо прифатливото мислење за тоа што е добр...
Научниците препорачуваат скара со рузмарин
Истражувачите од Канзас Стејт Универзитетот ...
Вечерајте безгрижно, научниците ја откриле тајната на ноќното слабеење
Строгата диета е заблуда. Група истражувачи ...
Диета со вино
Може ли виното да биде добар сојузник за сим...
ДИЕТА И ФИТНЕС
Експерт за здрава исхрана вели: Појадувајте торта
Додека повеќето нутриционисти не советуваат рано ...
Site Meter